Do hlubin Antarktidy se s Greenpeace potápí i oscarový herec Javier Bardem

01.02.2018 21:37 | Zprávy

Jen pár dní poté, co ponorka Greenpeace poprvé natočila unikátní záběry z mořského dna u pobřeží Antarktidy, vystřídal vědce v ponorce herec Javier Bardem - nositel Oscara za roli zabijáka v kriminálním dramatu Tahle země není pro starý.

Do hlubin Antarktidy se s Greenpeace potápí i oscarový herec Javier Bardem
Foto: Greenpeace ČR
Popisek: Greenpeace ČR, logo.

Hollywoodská hvězda pluje již od poloviny ledna na palubě lodi Greenpeace spolu se svým bratrem Carlosem, aby podpořila kampaň za vyhlášení největší oceánské rezervace na světě ve Weddelově moři. V těchto dnech mapuje vědecká expedice unikátní podmořský život, aby ukázala, že místní panenské ekosystémy si zaslouží nejvyšší stupeň ochrany. “Rozmanitost života na mořském dně je ohromující. Ponořit se tam dolů a dokumentovat ty živočichy ve všech jejich tvarech a barvách je nesmírně důležité,” říká Bardem.

Stísněné prostory a pokles ponorky o stovky metrů pod hladinu herec podle svých slov snášel dobře. “Myslel jsem, že budu víc nervózní, když jsme se potápěli do hloubky, ale nakonec to byl velmi příjemný zážitek. Jsem rád, že jsem mohl alespoň jednou vystřídat mořskou bioložku a být přímo na místě, kde se vědecký výzkum provádí a vidět to pozoruhodné místo na vlastní oči,” říká Bardem.

Výlet se světoznámou celebritou si užíval i pilot ponorky John Hocevar, mořský biolog pracující pro Greenpeace USA. “Nestává se vám každý den, že si vedle vás sedne Javier Bardem a jedete na projížďku v ponorce. Byl naprosto v klidu na to, že šlo o jeho první ponor. Myslím, že ho ten zážitek hodně nadchnul,” říká Hocevar.

Návrh na vytvoření rezervace ve Weddelově moři předložila Evropská unie a Komise pro zachování živých mořských zdrojů Antarktidy se jím bude zabývat v říjnu 2018. Záběry a zjištění z mapování mořského dna poskytne Greenpeace členům komise, aby mohli lépe rozhodnout o umístění nejchráněnějších lokalit v rámci případně vyhlášené rezervace.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Můžete zaručit, že návrh na výpověď bez důvodu za žádnou cenu nepodpoříte?

Vždyť je vůči pracujícím lidem úplně asociální. A hlavně nemyslíte, že je třeba spíš řešit, proč když tvrdě pracujeme, tak většina z nás sotva vyjde s platem? Že máme tak nízkou životní úroveň, že vlastní bydlení je už luxus?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Skupina ČEZ může posílit v oblasti obnovitelných zdrojů

22:31 ÚOHS: Skupina ČEZ může posílit v oblasti obnovitelných zdrojů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým prvoinstančním rozhodnutím povolil spojení soutěžitelů ČEZ…