Oproti loňskému roku poplatníci odevzdali celkem o zhruba 40 tisíc přiznání více, převážně na dani z příjmů fyzických osob. Elektronickou formu podání letos zvolilo větší procento poplatníků - 16 % fyzických osob (loni 13 %) a 90 % právnických osob (loni 88 %).
„U fyzických osob zabodoval i náš úplně nový zjednodušený formulář na dvě stránky. Tento typ formuláře využilo dokonce 40% poplatníků (přesněji 400 tisíc) z těch, kteří mají příjmy pouze ze zaměstnání a podávají daňové přiznání na finanční úřad sami,“ zhodnotil podávání daňových přiznání generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
V prodloužené lhůtě může podat daňové přiznání poplatník, který ho předkládá správci daně prostřednictvím zplnomocněného daňového poradce nebo má ze zákona povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem. Plná moc k zastupování však musela být správci daně doručena předem, a to nejpozději do 3. dubna.
Kdo nestihl podat daňové přiznání do 3. července, má poslední šanci podat daňové přiznání bez sankce do středy 12. července. Kdo podá přiznání po této lhůtě, čeká ho sankce v podobě pokuty za opožděné podání.
V termínu do 3. dubna 2017 poplatníci podali na finanční úřad 1,94 mil. daňových přiznání, z toho 1,67 mil. k dani z příjmů fyzických osob a 270 tisíc k dani z příjmů právnických osob. V bezsankční toleranční lhůtě do 10. dubna 2017 poplatníci odevzdali dohromady 2,27 mil. přiznání, z toho 1,95 mil. k dani z příjmů fyzických osob a 320 tisíc k dani z příjmů právnických osob.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva