Hospodářská komora: Čipy budou nejvýznamnější průmyslovou komoditou 21. století, z ČR by mohla jejich výroba udělat ekonomického lídra

22.05.2023 13:21 | Tisková zpráva

Vývoj a výroba čipů se musí stát jedním z hlavních pilířů budoucí ekonomiky ČR. Globální poptávka po polovodičích v příštích letech raketově poroste. Stěžejní bude i změna vzdělávacího systému, protože kvalifikovaných profesionálů má ČR velký nedostatek.

Hospodářská komora: Čipy budou nejvýznamnější průmyslovou komoditou 21. století, z ČR by mohla jejich výroba udělat ekonomického lídra
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Zaznělo to na kulatém stole Hospodářské komory, kterého se vedle polovodičových firem a odborníků v oboru včetně vysokých škol zúčastnili i ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová a šéf resortu průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Obecný technologický rozvoj i rozmach zelených technologií považují odborníci i Hospodářská komora za nevyhnutelnou realitu. Je proto nutné co nejrychleji učinit potřebné kroky, aby Česká republika ekonomicky obstála v evropském i globálním měřítku. Úspěšnou transformaci české ekonomiky reflektující tento trend mohou zajistit právě efektivní investice do vývoje a výroby čipů.

„Poslední roky nám jasně ukázaly, že budoucnost všech rozvinutých ekonomik světa stojí a padá s digitalizací a rychlým technologickým pokrokem. Hlavně proto se celý svět neobejde bez vývoje a výroby kvalitních polovodičů. Pokud by se podařilo skutečně rozjet naplno tento segment ekonomiky v ČR, dojde k posunu přidané hodnoty ve výrobě a zachování průmyslové konkurenceschopnosti,“ řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

Jste pro uzákonění eutanazie?

Dobrý den, dočetla jsem se, že se v senátu otevřelo téma uzákonění eutanazie. Znamená to, že se tím někdo bude opravdu zabývat? Přijde mi, že se jako politici tomuto tématu vyhýbáte jako čert kříži. Nemyslíte, že pro řadu lidí může být vysvobozením? Jsem si samozřejmě vědoma toho, že jde asi o nejvá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražské služby připomínají důležitou novinku v třídění skla

7:14 Pražské služby připomínají důležitou novinku v třídění skla

Hlavní město dál usnadňuje třídění odpadu. Jeho obyvatelé i návštěvníci už nemusí oddělovat čiré skl…