JCCR: Manažeři turistických oblastí poradí, jak čerpat podporu z programů COVID

11.11.2020 7:34 | Zprávy

Od 11. listopadu do 11. prosince bude Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) přijímat žádosti o podporu z dotačního programu COVID – cestovní ruch, který má pomoci subjektům působícím v turismu překlenout současnou fázi koronavirové krize.

JCCR: Manažeři turistických oblastí poradí, jak čerpat podporu z programů COVID
Foto: JCCR
Popisek: Jihočeská centrála cestovního ruchu - logo

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) se ve spolupráci s manažery jedenácti jihočeských turistických oblastí rozhodla v této souvislosti poskytnout fyzickým osobám a firmám v regionu bezplatné poradenství usnadňující orientaci v legislativním procesu žádostí. Pomoci se zde dočkají i žadatelé o podporu z programů COVID – kultura II. a COVID – nájemné.

„Tuzemský cestovní ruch se kvůli koronavirové pandemie letos už podruhé zcela zastavil. Toto ekonomicky důležité odvětví krvácí a my musíme udělat maximum možného, aby zcela nevykrvácelo. Pomoc při získávání podpory z programů COVID - cestovní ruch, COVID - kultura II. a COVID - nájemné, je bohužel jednou z mála možností, jak nyní můžeme reálně pomoci,“ konstatoval ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Za normálních okolností je úlohou organizací destinačního managementu přivést do regionu návštěvníky a zajistit tak příjmy poskytovatelům turistických služeb, v současné době je získání dostupné státní podpory jedinou jejich možností, jak pomoci podnikatelům a organizacím v cestovním ruchu. A tak to dělají. „Rádi pomůžeme s vyplněním žádosti o dotaci, poradíme s vyplňováním žádosti či zjistíme potřebné informace u příslušných poskytovatelů dotace,“ doplnila vedoucí oddělení domácího cestovního ruchu JCCR Klára Kaštylová a poznamenala, že iniciativa k nabídce těchto služeb vzešla přímo od produktových manažerů turistických oblastí. „Mnohaleté zkušenosti v oblasti dotací má především produktový manažer turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko Michal Jarolímek, který už první vlně úspěšně pomohl řadě podnikatelů zpřístupnit čerpání zdrojů z programu COVID - ubytování,“ řekla Kaštylová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Pálení čarodějnic. Tradice, která baví, ale vyžaduje opatrnost

19:28 HZS ČR: Pálení čarodějnic. Tradice, která baví, ale vyžaduje opatrnost

Poslední dubnová noc, známá jako Filipojakubská, patří k oblíbeným tradicím, zejména díky pálení čar…