Jaromír Průša: Nejpalčivějším problémem dneška jsou útoky „beze zbraní“

14.09.2017 12:25 | Zprávy

V prostředí komerční bezpečnosti se Jaromír Průša pohybuje 25 let. V roce 2011 v rámci Mezinárodní konference bezpečnostního managementu KBM, která se konala pod záštitou Policejního prezídia České republiky, byl oceněn jako bezpečnostní manažer roku. Od roku 2015 je předsedou ASIS, české pobočky bezpečnostních profesionálů.

Jaromír Průša: Nejpalčivějším problémem dneška jsou útoky „beze zbraní“
Foto: KBM
Popisek: Jaromír Průša, předseda Asis International Czech Republic

Pane Průšo, jste předseda mezinárodní asociace bezpečnostních profesionálů v České republice. Jaká témata z tohoto pohledu považujete za zásadní či aktuální? Liší se nějak z hlediska globálního a národního?

Z pohledu globálního se za nejzásadnější téma považuje terorismus, ochrana měkkých cílů a obrana proti „osamělým vlkům“. Jednotlivé státy, instituce, ale i soukromý sektor hledá možnosti jak zmírnit dopady, a to jak lidské, tak i finanční. Posiluje se fyzická bezpečnost, hledají se nové technologie (kamerové systémy apod.) především na detekci odhalení, na prevenci tak, aby se dalo útokům i předcházet.

Strach z terorismu je všudypřítomný, stačí si otevřít noviny.

Terorismus a útoky tu byly i v minulosti, ale strach roste úměrně k tomu, čím víc se o něm mluví. Věnují se mu média, politici, jsme na toto téma citliví. Podle dat z globální teroristické databáze GTD, každý rok na teroristické útoky zahyne ve světě několik stovek lidí, naopak v rámci dopravních nehod za rok 2015 zemřelo v rámci EU 26 tisíc lidí. (Evropská rada pro bezpečnost v dopravě (ETSC)). Na jednu stranu je to pochopitelné, na druhou to teroristům dává důvod k novým a novým útokům.

Jedná se o začarovaný kruh?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: 14 jeskyní zahájilo sezóny, zacílí na rodiny s dětmi

22:33 Správa jeskyní: 14 jeskyní zahájilo sezóny, zacílí na rodiny s dětmi

Zpřístupněné jeskyně České republiky od tohoto týdne otevřely své brány a dveře naplno. Tři z nich b…