Jihomoravský kraj: O organizaci další pomoci z jižní Moravy jednal ve Lvově náměstek Dubec

29.03.2022 16:09 | Tisková zpráva

Náměstek hejtmana Lukáš Dubec se o víkendu ve Lvově setkal se svým ukrajinským protějškem. Jednalo se o jednu z prvních zahraničních návštěv ve válečné oblasti od chvíle, kdy se Ukrajina ocitla ve válce. Cílem bylo ukrajinským kolegům a představitelům partnerského regionu vyjádřit podporu a navázat přímou spolupráci na úrovni vedení kraje.

Jihomoravský kraj: O organizaci další pomoci z jižní Moravy jednal ve Lvově náměstek Dubec
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Nedělní setkání se uskutečnilo mezi náměstkem Lukášem Dubcem a zástupcem gubernátora Lvovské oblasti Yuriyem Buchko. „Ukrajinci si opravdu neskutečně váží materiální pomoci, kterou poslal Jihomoravský kraj a město Brno. Znamená to pro ně nejen cennou materiální podporu, ale také morální vzpruhu. Ví, že jejich partneři z jižní Moravy na ně nezapomněli a dělají maximum,” uvedl k jednání Lukáš Dubec, 1. náměstek hejtmana Jihomoravského kraje. Jihomoravský kraj a město Brno na Ukrajinu již poslalo pomoc v hodnotě 10 milionů Kč.

„Mile mě překvapilo, jak našim ukrajinským kolegům záleží na tom, aby veřejnost, humanitární organizace i politici z České republiky věděli, kdo je zodpovědný za další distribuci humanitární pomoci hlouběji na Ukrajinu a jak celý řetězec funguje. Proto jsme se domluvili, že v následujících týdnech lvovská delegace navštíví Jihomoravský kraj,“ dodal Dubec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR na mezinárodní konferenci Digital Forensics Research Workshop

19:28 Policie ČR na mezinárodní konferenci Digital Forensics Research Workshop

Ve dnech 1. až 4. dubna 2025 se bude na Fakultě informačních technologií VUT v Brně konat prestižní …