Cílem je mít jednotnou databázi, ze které mateřské, základní i střední školy mohou čerpat pedagogické kapacity. Kraj chce pomoci integrovat se dětem a mladistvým do vzdělávacího procesu České republiky, kdy právě jazyková neznalost je častou překážkou.
„Náš portál Education Jobs přináší běžně seznam všech druhů prací ve školství v našem regionu. S ohledem na aktuální krizi jsme se jej rozhodli doplnit o databázi českých učitelů se znalostí ukrajinštiny a také ukrajinských pedagogů, kteří mohou pomoci ukrajinským dětem a studentům s integrací,“ vysvětluje Leona Sapíková, ředitelka Vzdělávacího institutu pro Moravu, který portál zřizuje. Dalším nutným krokem v zapojení ukrajinských učitelů je jejich odborné vzdělávání a prohloubení vědomostí o fungování českého školského systému.
„Příchod ukrajinských uprchlíků znamená velký skokový růst nároky na školy. Potřebujeme lidi, kteří nám coby učitelé pomůžou to zvládnout. Pracovat budeme také na jejich podpoře při tomto úkolu, připravujeme řadu konkrétních aktivit kraje, které uceleněji představím příští týden,“ říká Jiří Nantl, náměstek hejtmana JMK pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva