Ocenění získalo odvážný název „Zlatý tahák“, který doplňuje svérázný vizuální styl v kombinaci fialové a zlaté barvy. Za kreativní částí stojí brněnské studio David Geč.
Ocenění se budou předávat ve dvou kategoriích, a to instituce a osobnosti. Nominovat laureáta mohou fyzické osoby, tedy žáci, rodiče, ale i široká veřejnost. Zaslat ji mohou také samotné instituce. „Pokud nějaký starosta cítí, že ředitel školy ve městě si ocenění zaslouží, tak jej může navrhnout. Možnost nominací je velmi široká. Oceněnou osobností může být ředitel, učitel i člen školské rady. Cenu pro instituce může vyhrát konkrétní škola, ale i obce jako zřizovatel,“ popisuje Jiří Nantl – náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání.
Nejedná se o běžnou učitelskou cenu, která je známá v jiných krajích. Ocenění Zlatý tahák získává největší tahoun týmu. „Kvalita ve vzdělávání nevzniká nahodile, je výsledkem dlouhodobé, systematické práce. Právě to chceme ocenit a zvýraznit, jako příklad a inspiraci pro ostatní. Cesty ke kvalitě mohou být různé, společným jmenovatelem je promyšlená pedagogická koncepce, týmová spolupráce a dobrá komunikace školy či učitele s žáky a rodiči,“ vysvětluje Nantl.
„Nejedná se o anketu o nejoblíbenějšího učitele, ale ocenění, kterým chceme upozornit na význam kvality pedagogického a institucionálního leadershipu, vyzdvihnout příklady dobré praxe a povzbudit jejich další šíření. I díky této ceně chceme také podnítit diskusi o kvalitních aktivitách v regionálním školství,“ doplňuje Leona Sapíková – ředitelka Vzdělávacího institutu pro Moravu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva