Kraj tak reflektuje dění kolem pandemie Covid-19, která ekonomicky dopadá i na Jihomoravany. “Chceme vyhovět lidem, kteří se do kotlíkových dotací zapojili, ale kvůli finančním dopadům pandemie výměnu kotle buď nemohou vůbec realizovat nebo potřebují prodloužit termín dokončení či odevzdání finančního vyúčtování,” uvedl Lukáš Dubec, 1. náměstek hejtmana.
Běžně musí lidé výměnu kotle dokončit podle termínů dotační smlouvy. Vzhledem k okolnostem kraj vyhovuje žádostem o prodloužení o šest měsíců. “Máme informace, že se kvůli covidu prodlužují dodací lhůty a termíny realizací i na straně firem, dodavatelů a výrobců. Proto kraj nabízí pomocnou ruku při řešení této situace,” řekl Jan Zámečník, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.
“Moc dobře víme, že lidé teď mají starost o své zdraví a živobytí. Apelujeme proto na všechny žadatele o dotace, aby ve chvíli, kdy se dozví, že výměnu kotle z nějakého důvodu nestíhají, aby svou žádost neodkládali na poslední chvíli, ale řešili ji zavčas,” dodal náměstek Dubec.
Není pevně stanoveno kolik dní před termínem dokončení projektu musí být žádost o zrušení nebo prodloužení termínu podána. V tomto případě platí - čím dříve, tím lépe.
Tzv. kotlíkové dotace jsou tradičně jedna z nejúspěšnějších dotačních výzev v ČR, která se vzhledem k okolnostem potýká s problémy. V prvních dvou dotačních výzvách se v kraji vyměnilo přes 2500 kotlů, v současné třetí prozatím jen 405. Kraj do konce roku 2023 předpokládá výměnu 1.350 stávajících kotlů, na kterou je na to alokováno 134 292 211,54 koruny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva