Návštěvníky nečeká záplava vědeckých informací, ale sedm jednoduchých aktivit, při kterých jelena zažijí. Stezka nabízí lidem zážitek z přírody a poznání, současně je láká do měně navštěvovaných míst Krkonošského národního parku.
„Jelen je majestátní zvíře. V Krkonoších není nijak vzácný, ale každé setkání s ním je pro návštěvníky hor silným zážitkem,“ říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. „Už před lety jsme pro zájemce vytvořili program Jelen lesní – seznamte se, který se stal naším nejúspěšnějším programem pro veřejnost. Věříme, že nová jelení naučná stezka, na které si o něm zazpíváte a na vlastní kůži zažijete, jaké to je, být jelenem, bude stejně populární,“ dodal.
Jelení Hravá naučná stezka je už druhou stezkou tohoto typu, kterou Správa KRNAP vyrobila a instalovala z projektu Usměrnění návštěvnosti vzhledem k zájmům ochrany přírody – IV. etapa (Registrační číslo projektu: CZ.05.4.27/0.0/0.0/17_078/0005173) podpořeného Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí.
Myslivecká mluva nezná slova: oči, uši, nohy a podobně. Na první zastávce se návštěvníci dozvědí, jak jelena popisují myslivci. Na jiné zastávce je hudební nástroj xylofon a noty na písničku o jelenovi. Jinde se pokusí jelena doběhnout nebo zvednout jeho parohy. „Děti mohou zjistit, zda jsou větší nebo menší než jelen, laň, rys nebo divoké prase“, představuje některé aktivity vedoucí pracoviště ekologické výchovy Správy KRNAP Michal Skalka. „Víc než mnoho informací na návštěvníky – hlavně ty malé – působí zážitky,“ zdůvodňuje novou koncepci hravých naučných stezek.
Jelení Hravá naučná stezka je po Vřetenovčí Hravé naučné stezce druhou stezkou tohoto typu v Krkonoších. Láká návštěvníky do méně navštěvovaných míst Krkonošského národního parku, který patří mezi pět návštěvníky nejzatíženějších národních parků na světě. Stezka měří 0,7 km, vede od horní stanice lanovky na Přední Planině (Pláni) k Boudě na Pláni. Je vhodná i pro kočárky a invalidní vozíky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva