Karel Kovanda má na poli mezinárodních institucí dlouholeté zkušenosti. Působil jako náměstek generálního ředitele pro zahraniční vztahy Evropské komise, byl velvyslancem České republiky u OSN, jako náměstek zahraničí vedl přístupová jednání do NATO, kde posléze zastával funkci velvyslance.
Akademické zázemí mu poskytla nejdříve Vysoká škola zemědělská, po emigraci do Spojených států amerických získal doktorát v oboru politologie na Massachusetts Institute of Technology, posléze přidal titul MBA z kalifornské Pepperdine University. Díky své jazykové vybavenosti - hovoří anglicky, česky, francouzsky, slovensky, španělsky a konverzačně německy a rusky - pracoval také jako jazykový specialista, tlumočník a novinář. Karel Kovanda je ženatý a má tři děti.
Energetická společnost ČEZ byla první českou firmou z České republiky i východní Evropy, která kancelář v Bruselu v roce 1999 otevřela. Její založení vyplynulo z potřeb společnosti komunikovat s orgány Evropské unie v oblasti energetiky a především z nutnosti připravit firmu na vstup České republiky do EU. V současnosti je bruselské zastoupení ČEZ platnou aktivní součástí celé struktury energetických a podnikatelských institucí, které se bezprostředně účastní na vytváření energetické politiky EU. Jedná se zvláště o komunikaci s relevantními institucemi EU – Evropskou komisí (GŘ pro energetiku a dopravu, GŘ pro konkurenceschopnost a GŘ pro životní prostředí), s Evropským parlamentem, relevantními sektorovými asociacemi se sídlem v Bruselu – Eurelectric či Foratom; think-tanky (CEPS) a rovněž s českou státní správou - Stálým zastoupením ČR při EU, jehož zástupci reprezentují ČR v Radě EU.
Barbora Půlpánová, mluvčí ČEZ
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ