Královéhradecký kraj: Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

30.05.2023 10:11 | Tisková zpráva

Neziskové organizace a sociální podniky v Královéhradeckém kraji mají možnost přihlásit své projekty do prvního ročníku krajské Burzy filantropie. Mohou tak získat od donátorů z podnikatelské sféry a veřejné správy částku až 50 000 Kč. Přihlašování končí 30. června.

Královéhradecký kraj: Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Burza filantropie je skvělá příležitost propojit neziskový a podnikatelských sektor. Žadatelé mohou získat podporu pro svůj projekt, na který by jen těžko sháněli prostředky. Nemusí tak procházet dotačním řízením, případně zjišťovat, že na jejich plány žádný dotační titul neexistuje. Podnikatelské subjekty naopak mohou podpořit dobrou věc a naplnit si tak svoji společenskou zodpovědnost,“ uvedl ranní pro regionální rozvoj Adam Valenta.

Burza filantropie funguje tak, že neziskové organizace nejprve přihlásí svůj projekt prostřednictvím webových stránek ZDE. Donátoři z řad soukromého a veřejného sektoru následně vyberou z přihlášek ty, které postoupí do finále, tedy na samotnou Burzu filantropie. O postupujících projektech bude na webu burzy rozhodovat i veřejnost svým hlasováním.

Neziskové organizace, sociální podniky i podnikatelé a firmy, kteří mají zájem projekty podpořit, se mohou do Burzy filantropie přihlašovat na webových stránkách ZDE do 30. června 2023.

Na těchto stránkách zájemci naleznou veškeré informace o Burze filantropie a mohou se inspirovat u přihlášených projektů z Pardubického kraje, kde má tato akce dlouholetou tradici. Pořadatelé před podáním přihlášky doporučují konzultaci s krajskou koordinátorkou burzy Ivou Skalskou (iskalska@kr-kralovehradecky.cz). Burza filantropie v Královéhradeckém kraji se uskuteční 30. října 2023.

Během burzy dostanou zástupci neziskových organizací osmiminutový prostor, aby svůj nápad představili. Fantazii a originalitě prezentace se meze nekladou, ale pro všechny účastníky bude k dispozici školení, jak svou vizi správně a úspěšně prezentovat. Na základě vystoupení pak donátoři rozhodnou o finanční či materiální podpoře, kdy jednomu projektu může pomoci více donátorů. Donátoři si mohou vybrat i projekt, který ani nepostoupil do finále, a tomu pomoci na základě takzvané „divoké karty“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Miroslava Němcová byl položen dotaz

ODS

Dobrý den, vždy jsem ODS považovala za pragmatickou stranu. Bohužel v poslední době mám čím dál víc pocit, že se stáváte populistickou stranou. Viz třeba slib Fialy o tom, jak budeme mít za 5 let platy jako v Německu nebo to jeho video s Nuttelou. Můj dotaz zní. Opravdu chcete dělat takovou populist...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Umělou inteligenci používá jen více než čtvrtina českých firem

16:14 Hospodářská komora: Umělou inteligenci používá jen více než čtvrtina českých firem

Téměř 70 procent českých firem zatím nepoužívá umělou inteligenci (AI) ve svém podnikání. Ale více n…