Lesy Praha: Vyhodnotili jsme Cvičení Botič 2018, na povodně jsme připravení

06.07.2018 22:26 | Zprávy

Stejně jako v loňském roce jsme i letos uspořádali preventivní povodňové Cvičení Botič 2018, které proběhlo 17. května. Cílem cvičení bylo ověřit, zda získávání a předávání informací o průtocích vody v potoce funguje tak, aby obce ležící na Botiči byly v co největším předstihu informovány o blížící se povodni. Nyní jsme již získali všechna data potřebná k vyhodnocení připravenosti účastníků cvičení na povodňovou událost. S výsledky cvičení můžeme být spokojeni.

Lesy Praha: Vyhodnotili jsme Cvičení Botič 2018, na povodně jsme připravení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Dle vymezení povodí Botiče se mělo cvičení zúčastnit 21 obcí, aktivně se zúčastnilo 20 obcí, z toho osm obcí s rozšířenou působností, dále Povodí Vltavy, Operační středisko Krizového štábu hl. m. Prahy, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy a naše organizace jako správce Botiče a Hostivařské přehrady.

Na základě dodaných povodňových knih, ve kterých je zaznamenán postup jednotlivých účastníků během cvičení, jsme mohli vyhodnotit průběh akce a učinit závěry. Celé Cvičení Botič 2018 proběhlo úspěšně a shledali jsme pouze drobné dílčí nedostatky, které nejsou závažnou závadou pro předávání informací během povodní a neohrozily by obyvatele ani majetek. I tyto nedostatky ovšem společně odstraníme, abychom měli naprostou jistotu, že vzájemné informování o případné skutečné povodni by bylo zcela plynulé a spolehlivé.

Rozhodně tedy můžeme říci, že se nám společná cvičení odpovědných subjektů osvědčila a považujeme je za důležitou součást přípravy na eventuální povodňové události.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSSZ připravila digitalizaci všech ostatních dávek nemocenského pojištění ke spuštění od 1. 1. 2025

7:14 ČSSZ připravila digitalizaci všech ostatních dávek nemocenského pojištění ke spuštění od 1. 1. 2025

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připravila technické řešení pro digitalizaci dalších dáve…