„Cílem digitální technické mapy je zejména zjednodušit stavební řízení a získat užitečné informace doslova z terénu. Už nebudeme mít jenom stručná a zjednodušující data, ale z plánů a snímků se dozvíme další důležité a podrobnější parametry o daném objektu. V praxi to pak můžeme využít pří rekonstrukcích krajských silnic, stavbách budov či zlepšení infrastruktury měst a obcí. Může to také usnadnit celé stavební řízení,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.
Kraj bude data a informace o stavbách získávat pomocí leteckých snímků či laserového skenování. „To si můžete představit tak, že automobil jedoucí po konkrétní silnici bude prostřednictvím laseru, kamer a GPS sbírat data ze svého okolí. Koncový uživatel se tak například dozví, kudy vedou kanalizační sítě, jak dlouhý je úsek dané silnice, kolik měří most, jak hustá je síť veřejného osvětlení, jaké je uspořádání dopravních značek či stav terénu,“ dodal Miklík.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva