„Praha se potýká s?meziročním nárůstem aut, i tak je doprava v?hlavním městě často plynulejší než v?jiných srovnatelně velkých evropských metropolích. Od tohoto projektu očekáváme, že nám umožní nejen lépe monitorovat aktuální dopravní situaci, ale také efektivněji reagovat na případné dopravní komplikace např. v okolí tunelového komplexu Blanka tak, aby byla, pokud možno co nejvíce zachována průjezdnost hlavních tahů i při mimořádných událostech,“ uvádí první náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib.
Projekt zahrnuje instalaci pokročilých a co nejvíc autonomních a lehce přemístitelných dopravních detektorů a umožní tak získávat aktuální informace o provozu. „Jedním z hlavních cílů projektu je zlepšit možnosti regulace vjezdů do městské zástavby a optimalizovat dopravní tok na klíčových komunikacích. Díky technologii 5G bude naše řízení dopravy schopno rychle a efektivně reagovat na měnící se dopravní situace,“ přibližuje radní pro Smart City, ICT, vědu, výzkum a inovace Daniel Mazur.
Projekt se zaměřuje také na zvýšení kapacit města pro využití dat z dopravních systémů a jejich následnou analýzu. Tato anonymizovaná data budou klíčová pro další rozvoj inteligentní regulace dopravy v Praze.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva