MHMP: Praha se opět zapojí do kampaně Do práce na kole

27.04.2021 7:33 | Zprávy

Již posedmé se zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy formou vnitrofiremní soutěže zapojí do celorepublikové kampaně Do práce na kole. Celá akce, která má za cíl nejen podpořit aktivní způsoby dopravy, ale také spolupráci zaměstnanců magistrátu, je mezi nimi velmi oblíbená. V loňském roce se jich přihlásilo celkem 131.

MHMP: Praha se opět zapojí do kampaně Do práce na kole
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Kampaň má za cíl motivovat širokou veřejnost k využití aktivních a čistších forem dopravy, a to nejen do zaměstnání, ale v dnešní době časté práce z domova i kamkoliv jinam. Jedná se o již 11. ročník této celorepublikové kampaně, která přispívá k příjemnějšímu prostředí ve městech i ke zdraví a dobré kondici jejich obyvatel. V loňském roce se do akce zapojilo celkem 2 700 firem a institucí ze 48 měst a dohromady tak účastníci překonali díky výzvě téměř 4 miliony kilometrů na vlastní pohon.

V průběhu května se zároveň v rámci této výzvy konají například tradiční venkovní Snídaně pro cyklisty, které hlavní město Praha také finančně podpořilo. Stejně jako loni nebude chybět ani pojízdný cykloservis, který během května nabídne Pražanům možnost základního seřízení jízdního kola zdarma na několika místech v Praze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Myslíte, že je Trump ,,Putinův agend"?

Proč jde podle vás na ruku Putinovi, a proč se snaží oslabit Evropu? Vždyť upřímně ona je dost slabá i bez něj - bohužel.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa zasáhla proti daňovým únikům v rámci akce Blitz

16:13 Finanční správa zasáhla proti daňovým únikům v rámci akce Blitz

Finanční úřad pro hlavní město Prahu ve spolupráci s Celním úřadem pro hlavní město Prahu a Finanční…