Celostátního semináře Nové metody výuky holocaustu se zúčastnili zájemci z řad učitelů dějepisu a společenských věd, výchovných poradců a vychovatelů, ale i řídících pracovníků škol a školských zařízení. Seminář zahájil náměstek sekce strategie a inovací NIDV Josef Rydlo, za MŠMT k tématu promluvil Aleš Dvořák z Oddělení základního vzdělávání.
Přednášejícími byli významní odborníci od nás i ze zahraničí jako například Miriam Mouryc z izraelského památníku obětí a hrdinů holocaustu Yad Vashem, Lenka Lajsková z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze, bývalý historik Muzea romské kultury v Brně Petr Lhotka, Martin Šmok z USC Shoah Foundation Institute v ČR nebo Zdeněk Beneš z Ústavu českých dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Na semináři prezentovali své příspěvky a diskutovali jak o metodách vyučování o holocaustu, tak o boji proti předsudkům, dále o holocaustu v poválečné době a také o využívání e-lerningových nástrojů a platformy Iwitness ve výuce v českých školách. Součástí semináře byl také workshop Děvčata z pokoje 28 a kulatý stůl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva