Usnesením soudu bylo rozhodnuto o pozůstalosti zemřelého J.M. z Plzeňska, který neměl žádné děti, jeho rodiče již zemřeli.
reklama
V rámci dědického řízení se notáři nepodařilo dohledat ani žádné další příbuzné, kteří by se mohli stát jeho dědici dle zákonné posloupnosti. Vzhledem k tomu, že zemřel bez zanechání pořízení pro případ smrti, připadl veškerý jeho majetek v rámci řízení o pozůstalosti státu, zastoupenému Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Hodnota aktiv pozůstalosti byla téměř tři milióny korun, většina prostředků byla uložena na sporožirovém účtu a vkladních knížkách. Peníze byly po vydání spořitelnou odvedeny do státního rozpočtu.
Odúmrť
Odúmrť je v právním řádu České republiky obecně definována v občanském zákoníku takto: dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu. Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona o majetku státu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.