„Potenciál daného mechanismu spočívá v šanci snížit počet případů, kdy intenzita podnikové krize překročí kritický úpadkový stav. V takovém případě totiž nezbývá než řešit nastalou situaci v rámci veřejného insolvenčního řízení, zatímco včasná reakce by podnikateli umožnila využít například nového institutu preventivní restrukturalizace a vyjednat s klíčovými věřiteli privátní restrukturalizační plán,“ doplňuje pak náměstek ministra Antonín Stanislav.
Systém včasných varovných signálů vytvořili experti z Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze jako výstup výzkumného projektu podpořeného Technologickou agenturou ČR, vlastní aplikaci Finanční zdraví vytvořili zástupci Ministerstva spravedlnosti ve spolupráci s externím dodavatelem. Jedná se o implementaci evropské směrnice 2019/1023 o restrukturalizaci a insolvenci a jejího požadavku zavést do českého právního řádu tzv. nástroje včasného varování.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva