Ministerstvo vnitra: Další krok k větší digitalizaci státní správy

24.05.2021 16:09 | Zprávy

Soudní znalci a tlumočníci nově spadají mezi podnikající fyzické osoby, které mají z rozhodnutí Ministerstva spravedlnosti ze zákona zřízenou datovou schránku. Ministerstvo vnitra proto jako správce datových schránek zřídilo cca 10 000 nových profesních datových schránek.

Ministerstvo vnitra: Další krok k větší digitalizaci státní správy
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Rozesílání přístupových údajů k datovým schránkám znalců, tlumočníků a překladatelů zahájilo Ministerstvo vnitra jako správce informačního systému datových schránek už 12. května 2021. Gestorem této agendy je Ministerstvo spravedlnosti, které do zákona vložilo nové profese, kterým se zřizuje datová schránka. Používání datových schránek je při komunikaci s veřejnou správou zdarma.

Nové typy datových schránek pro podnikající fyzické osoby znalec, soudní tlumočník a překladatel jsou zřízené na základě zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, stejně jako u ostatních profesí, kterým jsou datové schránky zřizovány ze zákona – advokáti, insolvenční správci, daňoví poradci apod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kritizujete přístup vlády k drogám

Zajímalo by mě, jak se díváte na to, jak stát toleruje alkohol, to je přeci taky droga a snadno dostupná. A v součtu je podle mě víc alkoholiků než drogově závislých a nikdo to neřeší. V TV dokonce běží reklamy na alkohol. To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: Nahlašte sršeň asijskou, ale nebojujte s ní

22:03 AOPK: Nahlašte sršeň asijskou, ale nebojujte s ní

Výskyt sršně asijské, invazního druhu nebezpečného pro včelstva a volně žijící hmyz, byl před necelý…