Hlavním přínosem aplikace Bright Sky je poskytnutí kompletních, ověřených a aktualizovaných informací na jednom místě. Díky tomu, že je určena pro mobilní telefony, nezanechává stopy při hledání ve webových prohlížečích a obětem domácího násilí nebo těm, kteří se obávají o své blízké, je k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Mobilní aplikace existuje od roku 2018 ve Velké Británii, poté byla spuštěna v Irsku. Česko je třetí zemí, kde bude fungovat.
"Prevenci domácího a genderově podmíněného násilí řešíme dlouhodobě přes odbor prevence kriminality, proto pro nás bylo přirozené zapojit se do projektu, který má jednoznačně pozitivní dopad na širokou veřejnost a pomůže potírat domácí násilí," sdělil první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.
Odbor prevence kriminality řeší nežádoucí jevy ve společnosti, jako je skrytá kriminalita domácího násilí, která se týká všech skupin populace - dospělých lidí v páru, seniorů, ale i dětí, které nemusí být přímo oběti, ale jsou nedobrovolnými svědky chování rodičů. Odbor prevence kriminality také vyhlašuje dotační program Prevence sociálně patologických jevů se zaměřením na prevenci a eliminaci domácího násilí, který spočívá v realizaci terapeutických či resocializačních programů pro násilné osoby a osoby nezvládající svoji agresi v mezilidských vztazích. Tento program mimo jiné naplňuje úmysl strategického dokumentu vlády ČR Akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí a vychází z Úmluvy rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí.
Tématu prevence domácího násilí se také věnuje odborná konference na Ministerstvu vnitra v pátek 27. 9. 2019.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva