Dále byla na některých hojně navštěvovaných lokalitách zaznamenána již mírně zhoršená kvalita vody, např. Liberecký kraj – Máchovo jezero, kde byl zjištěn zvýšený výskyt sinic, dále hl. m. Praha – koupaliště Hostivař, kde je snížena průhlednost vody a také Moravskoslezský kraj – Těrlická přehrada, Vrbické jezero a VN Brušperk, kde přetrvává upozornění na riziko onemocnění cerkáriovou dermatitidou, z důvodu nadměrného výskytu plžů (zdroj cerkárií) a další.
Více informací najdete ZDE a na webových stránkách jednotlivých KHS.
Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem.
Jihočeský kraj:
Staňkovský rybník – podle aktuálního rozboru je voda vhodná ke koupání, s ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulé koupací sezóny je však voda souhrnně hodnocena jako voda ke koupání nevhodná.
Rybník Hejtman – nadměrný výskyt sinic
Liberecký kraj:
Koupaliště Chrastava – mikrobiologické znečištění
Zlínský kraj:
Koupací biotop Prostřední Bečva, plavecká část – mikrobiologické znečištění
Středočeský kraj:
Rybník Nový – výskyt původců cerkáriové dermatitidy
Karlovarský kraj:
Velký rybník – nadměrný výskyt sinic
V místech ovlivněných přívalovými srážkami nebo povodněmi je nutné očekávat zhoršenou kvalitu vody, zvýšené riziko nákazou infekčním či jiným onemocněním a z preventivních důvodů se nedoporučuje v těchto lokalitách koupání.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.