Protože pandemie Covid-19 silně zasáhla mladé lidi, je důležité diskutovat o způsobech, jak je zapojit do procesů obnovy a tvorby politik týkajících se udržitelného rozvoje.
Diskuze představí různé způsoby zapojování mládeže po celém světě, např. v Indonésii, Ugandě, Gruzii či Estonsku. Zvláštní pozornost budou účastníci věnovat nedávno ukončené Konferenci o budoucnosti Evropy, jedinečnému projektu, která pomohl zapojit do tvorby politik běžné občany. Sdílet své zkušenosti budou jako tvůrci politik, tak zejména sami mladí, kteří se zapojují do projektů na národní a regionální úrovni.
Na doprovodné akci vystoupí řečnice a řečnice z Česka, Rumunska, Estonska, členka Evropské komise a zástupci OECD, ASEAN Youth Forum, JEF Europe a prof. Bernard Reber (Sciences Po).
Událost bude streamována na Facebooku (ZDE), připojit se lze prostřednictvím aplikace Webex (ZDE).
Politické fórum na vysoké úrovni každoročně hodnotí pokrok v dosahování Cílů udržitelného rozvoje. Ty jsou nedílnou součástí Agendy 2030, kterou v září 2015 přijalo světové společenství na půdě Valného shromáždění Organizace spojených národů. Jedná se o dlouhodobý a ambiciózní program ve všech oblastech lidského konání. Agenda 2030 je nejkomplexnější rozvojovou strategií, na které se podílejí všechny členské státy OSN, zástupci občanské společnosti, podnikatelské sféry, akademické obce i občané ze všech kontinentů. Agenda stojí na třech pilířích – ekonomickém, sociálním a environmentálním. Tyto pilíře jsou neoddělitelně propojené a navzájem se doplňují.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva