Josef Šlerka ministrovi vnitra poděkoval za dosavadní profesionální postup české policie v této kauze. Na společném jednání se oba shodli na tom, že práce novinářů, a zejména novinářů investigativních s sebou nese zvýšené riziko verbálních i fyzických útoků, a to včetně agrese vedené pachateli z řad organizovaného zločinu. I když těmto útokům nikdy nelze zcela zabránit, oba dva se shodli, že se na podobné situace lze aktivně připravit.
„Domluvili jsme se na spolupráci a společných neformálních setkáních, kde budeme řešit okamžitá opatření na ochranu ohrožených novinářů včetně prevence a osvěty. Chceme také společně vytvářet důvěru mezi bezpečnostními složkami a novináři, kteří jsou potenciálně zvlášť zranitelnými oběťmi zločinů," řekl po jednání ministr vnitra Metnar s tím, že sám oceňuje práci novinářů a její důležitost pro společnost. „Nesmíme zapomínat, že cíle bezpečnostních složek a novinářů jsou často totožné,“ dodal ministr vnitra. Josef Šlerka po jednání uvedl, že novináři, kteří se cítí ohroženi, by měli mít možnost obrátit se se svým podezřením na bezpečnostní odborníky specializované na útoky proti novinářům. „Projekt by měl vzniknout v širší spolupráci se složkami Ministerstva vnitra, novináři a organizacemi věnujícími se podpoře novinářů,“ dodal ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Šlerka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva