Ministři spravedlnosti se na podzimním zasedání Rady pro spravedlnost a vnitro zaměřili především na návrh směrnice o boji vedeném trestněprávní cestou proti podvodům poškozujícím finanční zájmy Unie (tzv. PIF směrnice) a na návrh nařízení o zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce. Oproti dřívějším zasedáním došlo k výraznému posunu ohledně otázky zahrnutí podvodů v oblasti DPH do rozsahu působnosti směrnice PIF a Úřadu evropského veřejného žalobce. Ministři spravedlnosti potvrdili závěry, které vyplynuly již z diskuse ministrů financí na Radě ECOFIN konané dne 11.10.2016.
Většina členských států se přiklání převážně k tomu, že by závažné přeshraniční podvody v oblasti DPH mohly za určitých podmínek spadat do působnosti směrnice a Úřadu evropského veřejného žalobce. „Je ovšem důležité pokrýt pouze skutečně ty nejzávažnější případy přeshraniční kriminality, které překračují určitou prahovou hodnotu. Za Českou republiku preferujeme co nejvyšší limit nejlépe ve výši 10 miliónů Euro,“ uvedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán. V obdobném duchu se vyjádřila i řada dalších států.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva