Moravskoslezský kraj: Končí termín pro podání přihlášek na střední školy

12.03.2016 21:03 | Zprávy

Žáci, kteří chtějí studovat na středních školách, mají poslední dny na to, rozmyslet si, kam se ke studiu přihlásit. Termín pro podání přihlášek totiž končí v úterý 15. března. Uchazeče o vzdělávání v maturitních oborech čekají ve většině škol v Moravskoslezském kraji jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky.

Moravskoslezský kraj: Končí termín pro podání přihlášek na střední školy
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Jednotné přijímací zkoušky se budou konat v celkem 94 středních školách, z toho v 79 zřizovaných krajem. Termín konání jednotných testů pro čtyřleté obory včetně 4letých gymnázií je pátek 15. dubna 2016, pro 8letá a 6letá gymnázia pak pondělí 18. dubna 2016.

„Jsem ráda, že se do pokusného ověřování jednotných přijímacích zkoušek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přihlásily všechny střední školy zřizované krajem, protože je evidentní, že kvalita vzdělávání je řediteli krajských škol považována za prioritu,“ uvedla náměstkyně moravskoslezského hejtmana pro oblast školství Věra Palková.

Jednotné přijímací zkoušky bude organizačně zajišťovat příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy CERMAT (Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání). Zkušební testy budou obsahovat úlohy s nabídkou i bez nabídky odpovědi, případně otevřené úlohy s hodnocením postupu řešení (tzv. široce otevřené úlohy).

„Střední školy zřizované Moravskoslezským krajem nabízejí kvalitní a bezplatné vzdělávání zacílené na uplatnění absolventů na trhu práce, případně na úspěšné pokračování ve studiu na vysokých školách. Přestože jsme museli v minulých letech kvůli negativnímu demografickému vývoji částečně zredukovat síť středních škol v regionu, jsem přesvědčena, že tyto kroky spolu s investováním do špičkového vybavení škol, profesního rozvoje pedagogů ve školách vedly k tomu, že nyní máme stabilní síť středních škol se širokou škálou oborů vzdělání, v níž si každý najde přesně ten obor, ve kterém chce rozvíjet své dovednosti,“ dodala náměstkyně hejtmana Věra Palková.

Žáci z Moravskoslezského regionu se každoročně zapojují do stovek celostátních a mezinárodních vědomostních, sportovních, uměleckých a odborných soutěží a přehlídek. K největším úspěchům patří zlato z Mezinárodní fyzikální olympiády 2006/07 (Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek) a zlato z mezinárodního kola Středoškolské odborné činnosti 2010/11 (Gymnázium a Obchodní akademie, Orlová-Lutyně). K úspěšným absolventům krajských škol patří například Eliška Kozáková, laureátka  soutěže Plume d´or (Zlaté pero), které se zúčastnilo více než tisíc studentů francouzštiny z celého světa nebo absolventi Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových Ostrava, kteří nás úspěšně reprezentovali na olympijských hrách, MS a ME – atleti Jaroslav Bába a Denisa Ščerbová, plavkyně Barbora Závadová, basketbalista Jan Veselý, hokejista Rostislav Olesz nebo stolní tenista Petr Korbel.

„O kvalitě našich škol svědčí i úspěchy žáků. Historicky nejúspěšnější žák Moravskoslezského kraje získal v průběhu studia na gymnáziu v Karviné v letech 2011 až 2014 desítky medailí z krajských a celostátních kol, 5 bronzových medailí z mezinárodních olympiád ve fyzice, informatice, astronomii a astrofyzice a 3 stříbrné medaile z Mezinárodní olympiády v astronomii a astrofyzice, Středoevropské olympiády v informatice a Mezinárodní astronomické olympiády,“ upřesnila náměstkyně hejtmana Věra Palková.

Přehled středních škol najdete na: www.msk.cz.

Více informací k pokusnému ověřování organizace přijímacího řízení najdete na: www.cermat.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Učitelé loni v průměru vydělávali 49 tisíc korun měsíčně

10:22 Český statistický úřad: Učitelé loni v průměru vydělávali 49 tisíc korun měsíčně

Učitelé v regionálním školství v roce 2023 pobírali po započtení všech příplatků a odměn průměrnou h…