Akce je součástí naplňování dlouhodobé strategie Univerzity Karlovy, jejíž jednotlivé kroky by měly přispět k celkové kultivaci v této oblasti.
„Na Univerzitě Karlově velmi citlivě vnímáme, že se někteří studenti v rámci své snahy o ulehčení si studia uchylují k plagiátorským aktivitám. Našim cílem je samozřejmě tyto aktivity eliminovat, ale především chceme vytvořit takové studijní prostředí, ve kterém by tyto aktivity vůbec nevznikaly“, uvedla prorektorka UK pro studijní záležitosti Milena Králíčková.
Univerzita Karlova používá k odhalování plagiátů software Theses. Od roku 2017 zavedla další software kontroly originality prací Turnitin. Jeho výhodou je nejen větší databáze dokumentů a webových stránek, proti níž je prováděna kontrola originality, ale především možnost využití tohoto systému již v průběhu studia při práci s literárními zdroji (výuka akademického psaní) a při tvorbě závěrečné práce, čímž je chybám možno předejít. Mezi roky 2018 a 2019 narostl počet aktivních uživatelů systému Turnitin na UK o více než 30 %.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva