Deklarují tak svůj zájem spolupracovat v oblastech výzkumné, poradenské a analytické činnosti. Plánují podávat společné projekty výzkumu, vývoje a inovací a zavádět výsledky projektů do praxe divadelní i technologické.
Součinností vznikne nový atraktivní studijní program pro oblast Technického designerství. Nový program bude vzdělávat na bázi digitalizace s prvky Průmyslu 4.0, umělé inteligence, internetu věcí, světelného designu, zahrne moderní prvky obrazového zpracování, práci se zvukem a prezentačními nástroji představení. Absolvent se během studia prakticky připraví na dráhu technického designéra pro živé umění - divadlo, performance, koncert. Bude schopen navrhnout, zapojit a obsloužit kompletní řetězec profesionální audiovizuální techniky a řešit komplikace technického rázu.
Absolvent programu by měl zvládnout přenést jakékoli vizuální nápady a myšlenky do technického a plně funkčního řešení projektu s ohledem na finanční a technické limity projektu, bude schopen samostatně technologicky vymyslet a prakticky realizovat technické řešení na základě uměleckého zadání a v následné praxi rozvíjet samostatné umělecké cítění a schopnost samostatné vizuální umělecké tvorby. Nový program je připravován k akreditaci za přímé spolupráce Divadelní fakulty AMU a Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva