Národní parky Podyjí a Thayatal mají za sebou jeden z nejintenzivnějších roků vzájemné spolupráce

25.12.2018 21:20 | Zprávy

Přeshraniční akce pro veřejnost, vědecké projekty i velká mezinárodní konference. Správy národních parků Podyjí a Thayatal mají za sebou jeden z nejintenzivnějších roků vzájemné spolupráce. Do budoucna společně připravují připomenutí pádu železné opony nebo výstavbu lávek přes Dyji.

Národní parky Podyjí a Thayatal mají za sebou jeden z nejintenzivnějších roků vzájemné spolupráce
Foto: nppodyji.cz
Popisek: Národní park Podyjí - logo

Stovky návštěvníků si letos vybraly z řady společných akcí. Zaujaly je především programy pro rodiny s dětmi nebo tematické vycházky například po stopách dravců Podyjí nebo náročný celodenní výlet na obou stranách dyjského údolí. Oba parky nabídly i specializované akce pro návštěvníky z druhé země. Rakušané se mohli zúčastnit jarního víkendu v Národním parku Podyjí. Národní park Thayatal zase pro zájemce připravil zajímavé slevy a akce s českými průvodci na první prázdninový týden.

Zatím méně viditelná, ale přinejmenším stejně tak důležitá, je spolupráce obou týmů národních parků na výzkumných projektech v rámci programu Interreg. V letošním roce to je především bádání spojené s projektem Connecting Nature. Odborníci v jeho rámci například pátrají po historickém využívání krajiny Podyjí, zjišťují dopad nedávné ledovky na rozmanitost a obnovování lesů nebo mapují houby a květiny, které na území obou národních parků rostou. Na rakouském i českém území také hledají stopy kočky divoké. V projektu Dyje/Thaya 2020 zase ichtyologové popisují migraci ryb mezi Vranovem a Znojmem a mapují celkovou rybí populaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Počet vysokoškoláků v Česku nadále roste

13:33 Český statistický úřad: Počet vysokoškoláků v Česku nadále roste

Koncem roku 2024 studovalo na veřejných a soukromých vysokých školách v Česku bezmála 315 tisíc osob…