Národní zemědělské muzeum žije vědou

24.09.2019 21:43 | Zprávy

Jak vypadá kůrovec, co trápilo naše lesy před sto lety, jak chutnají potraviny z hmyzu, je nutné bát se lepku? To a mnoho dalšího se dozvědí návštěvníci během páteční Noci vědců 27. září v Národním zemědělském muzeu Praha. Od 17 do 22 hodin zde představí svou práci 14 výzkumných ústavů a institucí z resortu zemědělství. Na děti i dospělé čeká zábavný podvečer plný přednášek, pokusů a ochutnávek.

Národní zemědělské muzeum žije vědou
Foto: nzm.cz
Popisek: Národní zemědělské muzeum - logo

Mezi mnoha aktivitami si návštěvníci mohou také sami vyzkoušet, jak lze pomocí termokamery vyhledávat v trávě ukrytá zvířata, prozkoumat, jak vzniká vodní eroze, poznat práci lesníků či muzejních kurátorů zblízka. Do vzduchu se každou hodinu vznese dron, který se používá při monitorování polí. Muzeum spolu s resortními výzkumnými institucemi připravily téměř dvacet stanovišť a velký počet přednášek, kde mají návštěvníci možnost blíže se seznámit se zajímavými tématy z oblasti zemědělství.

Pozornost letošního ročníku Noci vědců je zaměřena na šetrné chování vůči planetě, tedy i k aktuálním společenským problémům, jako jsou kalamity lesních škůdců, udržitelné a ekologické zemědělství, ochrana vody a půdy, plýtvání potravinami, výroba potravin z hmyzu, problematika lepku a celiakie jako narůstajících onemocnění, digitalizace v zemědělství a mnohé další. "Program Noci vědců ukazuje šíři zemědělských témat a toho, jak se zemědělství dotýká téměř každé oblasti našeho života. Díky osobnímu setkání s vědci a jejich prací si návštěvníci odnesou nejen zážitek, ale i poznání, jaký přesah má jejich práce do našich každodenních životů," říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Počet vysokoškoláků v Česku nadále roste

13:33 Český statistický úřad: Počet vysokoškoláků v Česku nadále roste

Koncem roku 2024 studovalo na veřejných a soukromých vysokých školách v Česku bezmála 315 tisíc osob…