FNUSA-ICRC již má navázáno několik kontaktů ve Francii, například Dr. Vinciguerra (tým Epigenetika metabolismu a procesů stárnutí) spolupracuje s týmem v Evropském institutu systémové biologie
a lékařství v Lyonu, tým Kmenové buňky a buněčná signalizace má spolupráci s Université de Montpellier, a tým Laboratorní onkologický translační výzkum spolupracuje s Assistance publique - Hôpitaux de Marseille (AP HM). Dr. Kenneth Moya z prestižní Collége de France je od přelomu let 2013/2014 členem Mezinárodního vědeckého poradního sboru FNUSA-ICRC a každoročně navštěvuje Brno, aby se zúčastnil pravidelných hodnocení našich výzkumných týmů.
„Rozvoj spolupráce s výzkumníky francouzských výzkumných institucí je jednou z našich výzkumných priorit, protože francouzská věda má v EU významnou pozici. Francie je například třetím největším příjemcem grantů z programu EU Horizon 2020 podle finančního objemu,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel svatoanenské nemocnice. Francouzské výzkumné instituce jsou úspěšné při žádostech o evropské granty – průměrná míra úspěšnosti napříč EU je 13 procent, ale Francie byla dosud úspěšná v téměř 17 procentech svých přihlášek (pro srovnání, Česká republika je až na šestnácté pozici mezi příjemci grantů EU a má úspešnost 13 procent). Zájem o navázání nebo rozšíření spolupráce s Francií již projevilo několik výzkumných týmů FNUSA-ICRC.
M. Wellhoff a J. Hallac v Centru pro translační medicínu FNUSA-ICRC, foto: Martina Petříková
M. Wellhoff a J. Hallac u přístroje STEREOTAXIS EPOCH™ v laboratoři týmu Intervenční srdeční elektrofyziologie FNUSA-ICRC, foto: Martina Petříková
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva