Nemocnice Pardubického kraje: Nadační fond předal stabilometrickou plošinu a vyhlásil nové projekty

02.03.2019 16:11 | Zprávy

S podporou projektů vedoucích ke zvýšení kvality léčebných postupů, zavádění bezpečné zdravotnické techniky do každodenní péče a ke zlepšení prostředí pro pacienty Orlickoústecké nemocnice začal Nadační fond S námi je tu lépe! před šesti lety.

Nemocnice Pardubického kraje: Nadační fond předal stabilometrickou plošinu a vyhlásil nové projekty
Foto: nempk.cz
Popisek: Krajská nemocnice Pardubice

Každý rok oslovuje tamní primáře s možností spolupráce na finančním zajištění nového vybavení. Správní rada fondu následně vybírá projekty, kterým přiděluje získané prostředky. Naposledy se za ně podařilo zakoupit stabilometrickou plošinu pro oddělení rehabilitace v hodnotě 1 270 500 korun.

„Vyjít vstříc konkrétním potřebám na vybavení jednotlivých oddělení není vždy jednoduché, a tak jsme rádi, že Nemocnice Pardubického kraje úspěšně spolupracuje s nadačními fondy, jako je ten ústecký. Kvalitní a bezpečná zdravotní péče se v takové symbióze samozřejmě poskytuje snáz. I to je koneckonců důvod, proč budeme na model spolupráce mezi kmenovou nemocnicí a nadačním fondem v nejbližší době navazovat i v Pardubicích a Chrudimi. Fungování Nadačního fondu S námi je tu lépe! je pro nás v tomto směru inspirací,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. Hejtman Pardubického kraje, jenž je zároveň členem čestného výboru nadačního fondu, Martin Netolický dodal: „Společenská odpovědnost zaměstnavatelů v regionu je pro nás velmi důležitá. Nemocnice je součástí života a kvalita péče má vliv i na zaměstnance společností, které do fondu přispívají. Chtěl bych poděkovat společnostem jako Rieter či Isolit-Bravo, ale také všem dalším donátorům, bez kterých by fond nemohl fungovat tak vzorově, jak nyní funguje. Doufám, že se nám tento model podaří aplikovat v celém kraji.“

Během setkání, které se uskutečnilo 28. února, poděkovala primářka rehabilitačního oddělení Orlickoústecké nemocnice Radmila Dědková za nové diagnosticko-terapeutické zařízení, díky kterému se rozšíří péče o pacienty s ortopedickými a neurologickými obtížemi. „Efektivitu rehabilitace při práci pacientů s plošinou budeme sledovat, máme velká očekávání. S biofeedbackem, který je součástí plošiny, jsou obecně u rehabilitačních přístrojů dobré zkušenosti. Dokáže pacientům pomocí grafického znázornění ukázat vjemy, které jsou jinak zcela subjektivní. Senzory plošiny zachycují změnu těžiště pacienta a formou animace a interaktivní hry ho nutí provést požadovaný pohyb správně,“ doplnila primářka Radmila Dědková. Pracovníky rehabilitace nyní čeká školení k používání stabilometrické plošiny od výrobce přístroje. Pacientům bude sloužit od druhé poloviny března.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora představila v Bruselu své energetické priority

13:33 Hospodářská komora představila v Bruselu své energetické priority

České firmy čelí vyšším cenám energií, než existují v sousedních státech, což výrazně ovlivňuje jeji…