Nově zvolení děkani stanou v čele devíti fakulty Univerzity Karlovy

03.02.2018 19:00 | Zprávy

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima jmenoval devět děkanů pro období let 2018-2022. Návrhy na jejich jmenování byly předloženy rektorovi UK akademickými senáty fakult.

Nově zvolení děkani stanou v čele devíti fakulty Univerzity Karlovy
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Nově zvolení děkani stanou v čele Katolické teologické fakulty - prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D., dále 3. lékařské fakulty - prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., Lékařské fakulty v Plzni - prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., Filozofické fakulty – doc. PhDr. Michal Pullmann, Ph.D. a Fakulty sociálních věd - PhDr. Alice Němcová Tejkalová, Ph.D.

Svůj post i pro druhé volební období obhájili děkani Právnické fakulty - prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc., 2. lékařské fakulty - prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., Farmaceutické fakulty v Hradci Králové - prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D. a Fakulty tělesné výchovy a sportu - doc. MUDr. Eva Kohlíková, CSc.

Kandidáti na děkany byli zvoleni akademickými senáty jednotlivých fakult v řádných volbách, které proběhly na podzim 2017. Délka funkčního období děkana je čtyři roky.

Rektor Univerzity Karlovy poděkoval při příležitosti jmenování nových děkanů za práci děkanům emeritním, kteří dnem 31. ledna 2018 ukončili činnost ve svých funkcích, za vše, co vykonali pro svou alma mater a fakultu.

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 4 vysokoškolské ústavy, 5 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou a další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. S více než půl milionem bodů, podle aktuálně platné státní Metodiky hodnocení výsledků, vede UK před druhou institucí v pořadí s enormním náskokem. Univerzita má přes 8000 zaměstnanců, z toho více než 4600 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 50 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s více než 700 studijními obory. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 9000 studentů. Univerzita Karlova patří mezi pět evropských univerzit, které se těší největšímu zájmu zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. Podle průzkumu Reflex 2013–2014 Pedagogické fakulty UK vykazují absolventi UK dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti mezi veřejnými vysokými školami. Finanční ohodnocení absolventů UK na trhu práce patří k nejvyšším.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

22:31 VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

V jakých případech jsou hrazeny služby nutričního terapeuta zdravotní pojišťovnou?