Film Bouzov, Luká, Javoříčko představuje celou lokalitu jako zajímavou turistickou destinaci. Autor k lákání turistů využívá malebného pohádkového hradu s jeho nevšedními prohlídkovými okruhy, tisíce let utvářenou krápníkovou výzdobu Javoříčských jeskyní i krásy krajiny na okraji Drahanské vrchoviny. Ukazuje možnosti strávení příjemných chvil při pěších túrách i v sedle bicyklu a zdůrazňuje zdejší klid, vstřícnost místních lidí a pohodovou atmosféru. Divákům se prezentuje například Trojský kůň v bouzovském podhradí, tamní moderní rekreační středisko v Javoříčku i národní přírodní rezervace Špraněk se vzácnými teplomilnými rostlinami.
Snímek nepomíjí ani vzpomínky na tragédii obce Javoříčko, která byla na konci druhé světové války vypálena nacisty. Autoři představují památník na události z května 1945 i moderní expozici věnovanou stejnému tématu v budově tamní školy.
Theodor Mojžíš se svou firmou Video Theo film připravil ve třech stopážích pro různé typy použití, jedna z nich už je nyní ke zhlédnutí na populárním videoportálu YouTube.
„Věřím, že film přispěje k širší propagaci tohoto zajímavého regionu. I jako náměstek primátora statutárního města Olomouce bych si přál, aby bylo toto místo více navštěvováno, protože zde Olomoučané mohou strávit příjemné chvíle,“ uvedl jeden z iniciátorů vzniku filmu Filip Žáček, který zároveň stojí v čele neziskové organizace Iniciativa pro podporu vypálených obcí.
Náklady na výrobu snímku dosáhly 320 tisíc korun. Olomoucký kraj na něj filmařům poskytl 100 tisíc korun, obce Luká a Bouzov po 25 tisíci korun. Stejnou podporu 25 tisíc korun shodně věnovaly také spolky Nové Javoříčko a Iniciativa pro podporu vypálených obcí.
Střední stopáž filmu najdete zde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva