V loňském roce byly na Fakultu stavební ČVUT zaslány zhruba tři stovky inzerátů hledajících nové pracovníky. Škola je tradičně vyvěsila na nástěnkách. „Současně jsme ale vnímali rostoucí zájem firem i institucí o vzdělané specialisty a chtěli jsme zlepšit přehled o nabídkách práce pro studenty i zjednodušit komunikaci s poptávajícími firmami,“ uvádí proděkan pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT v Praze prof. Ing. Jiří Máca, CSc. „Novou sekci věnovanou pracovním nabídkám jsme na webu spustili ke konci letošního ledna a do dneška, což je zhruba 9 týdnů od zahájení, tu už je více než 70 nabídek pracovních pozic.“ Jak přitom profesor Jiří Máca dodává, zveřejňují se zde pouze nabídky na práci v oboru.
Spektrum firem hledajících nové zaměstnance mezi studenty a absolventy fakulty je velmi široké. Patří mezi ně například projekční společnosti, realizační firmy a korporace v oblasti stavebnictví, architektonické ateliéry, různé úřady státní správy či stavebně zaměřené školy. Poptáváni jsou projektanti, architekti, geotechnici, přípraváři, kalkulanti, zeměměřiči, konstruktéři, statici i lidé s mnoha dalšími stavebními specializacemi.
„Ze zájmu firem je patrné, že cíleně hledají lidi vystudované v oboru, kteří mají kvalitní profesní základ, a dále si je chtějí sami vychovat. Těm pak nabízejí zajímavý kariérní růst. Oceňováno je i zaujetí pro obor,“ říká proděkan Jiří Máca.
Jeho slova potvrzuje i personální ředitelka Stavební Skupiny EUROVIA CS Erika Kohoutová: „Na absolventech stavebních oborů si vážíme jejich teoretické odbornosti a nadšení do práce. Stavařina je náročný obor a musí se dělat nejen hlavou, ale i srdcem. U absolventů preferujeme postupný růst, jak se říká od píky. Tímto způsobem se například z asistenta stává mistr, stavbyvedoucí, hlavní stavbyvedoucí až ředitel závodu. Hledáme perspektivní a zároveň zdravě ambiciózní absolventy, kteří v sobě mají i trochu pokory, respektují hierarchii a nepotřebují mít všechno hned.“
Ing. arch. Ivan Drobný z ateliéru Drobný Architects zdůrazňuje i znalosti v oblasti grafické prezentace a tvůrčí předpoklady, které si studenti během školních atelierů na fakultě osvojují. Uplatnění nabízí stážistům i absolventům: „Podle časových možností studentů a jejich zručnosti jim předáváme zakázky od pomocné technické fáze až k jejich vedení a kooperace se specialisty. Výhledově máme zájem si stážisty podržet i pro trvalý pracovní poměr.“
Jak je patrné, na trhu práce je o technické specialisty z Fakulty stavební ČVUT zájem. Zajímavé bývá i jejich finanční ohodnocení.
Více informací najdete na http://www.fsv.cvut.cz/student/nabidky/.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete na www.cvut.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva