O studenty a absolventy ČVUT je zájem, škola proto spustila speciální sekci na webu

27.03.2017 15:15 | Zprávy

Potenciální zaměstnavatelé ze strany firem i veřejných institucí mají o studenty i absolventy Fakulty stavební ČVUT v Praze zájem. Až do loňska fakulta vyvěšovala doručené inzeráty na práci „tradičně“ na nástěnce, od letošního roku zřídila kvůli nárůstu množství pracovních nabídek speciální sekci na svých webových stránkách. Za necelých 9 týdnů provozu zde zveřejnila již více než 70 pracovních pozic.

O studenty a absolventy ČVUT je zájem, škola proto spustila speciální sekci na webu
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

V loňském roce byly na Fakultu stavební ČVUT zaslány zhruba tři stovky inzerátů hledajících nové pracovníky. Škola je tradičně vyvěsila na nástěnkách. „Současně jsme ale vnímali rostoucí zájem firem i institucí o vzdělané specialisty a chtěli jsme zlepšit přehled o nabídkách práce pro studenty i zjednodušit komunikaci s poptávajícími firmami,“ uvádí proděkan pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT v Praze prof. Ing. Jiří Máca, CSc. „Novou sekci věnovanou pracovním nabídkám jsme na webu spustili ke konci letošního ledna a do dneška, což je zhruba 9 týdnů od zahájení, tu už je více než 70 nabídek pracovních pozic.“ Jak přitom profesor Jiří Máca dodává, zveřejňují se zde pouze nabídky na práci v oboru.

Spektrum firem hledajících nové zaměstnance mezi studenty a absolventy fakulty je velmi široké. Patří mezi ně například projekční společnosti, realizační firmy a korporace v oblasti stavebnictví, architektonické ateliéry, různé úřady státní správy či stavebně zaměřené školy. Poptáváni jsou projektanti, architekti, geotechnici, přípraváři, kalkulanti, zeměměřiči, konstruktéři, statici i lidé s mnoha dalšími stavebními specializacemi.

„Ze zájmu firem je patrné, že cíleně hledají lidi vystudované v oboru, kteří mají kvalitní profesní základ, a dále si je chtějí sami vychovat. Těm pak nabízejí zajímavý kariérní růst. Oceňováno je i zaujetí pro obor,“ říká proděkan Jiří Máca.

Jeho slova potvrzuje i personální ředitelka Stavební Skupiny EUROVIA CS Erika Kohoutová: „Na absolventech stavebních oborů si vážíme jejich teoretické odbornosti a nadšení do práce. Stavařina je náročný obor a musí se dělat nejen hlavou, ale i srdcem. U absolventů preferujeme postupný růst, jak se říká od píky. Tímto způsobem se například z asistenta stává mistr, stavbyvedoucí, hlavní stavbyvedoucí až ředitel závodu. Hledáme perspektivní a zároveň zdravě ambiciózní absolventy, kteří v sobě mají i trochu pokory, respektují hierarchii a nepotřebují mít všechno hned.“

Ing. arch. Ivan Drobný z ateliéru Drobný Architects zdůrazňuje i znalosti v oblasti grafické prezentace a tvůrčí předpoklady, které si studenti během školních atelierů na fakultě osvojují. Uplatnění nabízí stážistům i absolventům: „Podle časových možností studentů a jejich zručnosti jim předáváme zakázky od pomocné technické fáze až k jejich vedení a kooperace se specialisty. Výhledově máme zájem si stážisty podržet i pro trvalý pracovní poměr.“

Jak je patrné, na trhu práce je o technické specialisty z Fakulty stavební ČVUT zájem. Zajímavé bývá i jejich finanční ohodnocení.

Více informací najdete na http://www.fsv.cvut.cz/student/nabidky/.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete na www.cvut.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany si kvůli nutné rekonstrukci areálu v Bubenči pronajme kancelářské prostory

7:23 Ministerstvo obrany si kvůli nutné rekonstrukci areálu v Bubenči pronajme kancelářské prostory

Ministerstvo obrany si kvůli nezbytné rekonstrukci rozsáhlého areálu v pražské Bubenči (MO-A) pronaj…