- Jaký bude dopad závěrů pařížské klimatické konference na trh s motorovými palivy?
- Jaká paliva mají potenciál snižovat emise skleníkových plynů a jaká jsou jen neefektivní náhražkou bez smysluplné budoucnosti?
- Existuje již dnes nějaká alternativa ke kapalným fosilním palivům?
- Kdy budou dostupná biopaliva 2. vyšší generace, kterými bychom měli již za 4 roky nahradit minimálně 3% spotřeby pohonných hmot?
- V čem tkví výhody zemního plynu, který je dnes tolik politicky prosazován?
Na tyto a řadu dalších otázek odpoví odborná mezinárodní konference pořádaná ve čtvrtek 10.3. v Praze.
V první části konference se na evropský trh s automobilovými palivy a jeho očekávané proměny související nejen s výsledky pařížské klimatické konference podívá z pěti různých pohledů pět přednášejících.
Vojtěch Kotecký (CZ, nevládní organizace Glopolis) shrne výsledky pařížské konference a její vnímání environmentalisty, politiky, médii. Naznačí, co vše by se mělo v energetické politice změnit, aby Evropa dostála pařížským závazkům.
Philip Good (UK, Evropská komise, DG Energy) shrne stávající evropskou energetickou a klimatickou politiku související s automobilovými palivy, naznačí její plánované změny a vývoj do roku 2030.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva