Za jedničky zdarma do zoo 30. 6. - 6. 7.
Každý premiant, který se přijde pochlubit samými jedničkami, může využít vstupu do zoo zdarma. Navíc každý školák, který navštíví zoo a pochlubí se vysvědčením, dostane malou odměnu.
Zoohra
Až do konce roku si mohou návštěvníci zoologické zahrady opět zpestřit prohlídku zahrady, ale zároveň i prověřit své vědomosti, dovednosti a orientační schopnosti dobrodružnou hrou. Každý, kdo ovládá čtení a psaní - dítě i dospělý, může najít deset stanovišť rozmístěných po zoo a na každém z nich splnit tři úkoly. Hrací karty jsou k dispozici na pokladně, kde také úspěšným řešitelům před odchodem vymění vyřešenou hrací kartu za zaslouženou výhru.
Komentovaná krmení
Probíhají o prázdninách denně u následujících výběhů a v uvedených časech.
10:00 plameňáci
10:30 klokani a psouni
11:00 gepardi
11:30 mravenečníci
12:00 velbloudi
12:30 šelmy
13:30 vlci a medvědi
14:00 makaci
14:30 lemuři
15:00 žirafy
Aktuality ze života zvířat
Sobi završili začátkem června počet mláďat číslem devět. Poslední květnový den se narodila malá zebra. V Safari Euroasie přibylo ke kůzlatům bezoárovým a muflonům také osm kůzlat kozorožců kavkazských, o jednu samičku se rozmnožily i vzácné siky vietnamské. Historický první mládě, tentokrát sameček, se narodil daňkům mezopotámským. Další běhají u kamzíků, koz šrouborohých, kozorožců sibiřských a celou sérii prozatím završila malá lama.
Zkrátka v zoo nepřijdou ani ti, kteří nejvíce obdivují ptáky. Chomáče prachového peří šedé barvy brání hrozivým syčením rodiče sovic sněžných. Jedno mládě a několik zatím nevyklubaných vajec má sova pálená. Z hnízda orla stepního vykukují dva stále hladové zobáčky. Malé kačenky mandarinské už jsou ve velké voliéře, kde se postupně líhnou i vzácní ibisi skalní. Na hnízdech sedí v zadní části jejich expozice šestnáct plameňáků růžových. A mládě mají i před zraky návštěvníků ukrytí jeřábi mandžuští.
O prázdninách by po pěti letech mělo být zase možné vidět mládě největší evropské kočkovité šelmy – rysa. První zástupce rysů přišel na Kopeček už v roce 1965 a od konce 60. let chová zoo rysy karpatské. Část z nich byla zařazena do chovů v jiných zoo a některá se vypouštěla i do volné přírody. Nynější velký přírodní výběh, který připomíná jejich přirozený biotop, nutí návštěvníky, aby se chvíli zastavili a bedlivě se zadívali, jinak totiž tato zvířata neuvidí. Letos se po delší době opět rozmnožili, matka si ovšem zatím drží potomka téměř neustále schovaného.
V průchozím výběhů makaků červenolících vyrostlo během jara opičí „lanové centrum“. Systém houpaček a prolézaček, při jehož instalaci byly využity stromy napadené kůrovcem určené ke skácení, má místním zvířatům sloužit jako zábavní koutek. Návštěvníkům tu mohou předvést, jak jsou šikovní. Od května do června i v tomto výběhu přibyla čtyři mláďata.
Více ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva