Jedním z úkolů ombudsmana je pomáhat obětem diskriminace, tedy zakázaného nerovného zacházení. Vyřizuje stížnosti lidí, kteří se z různých důvodů cítí být diskriminovaní. Ombudsman také provádí výzkumy a vydává doporučení, kterými prosazuje rovné zacházení. Nyní představuje e-learning o antidiskriminačním právu pro všechny, kteří chtějí diskriminaci rozumět.
V úvodní části kurzu se dozvíte, v jakých oblastech života a z jakých důvodů se nesmí diskriminovat. Naučíte se, jak diskriminaci poznat a posoudit. Zjistíte, v jakých situacích se dokonce s lidmi může zacházet nerovně.
Na další části kurzu se můžete těšit v dubnu. Zaměříme se na jednotlivé oblasti života, ve kterých je diskriminace zakázána – v pracovním prostředí, v přístupu ke zboží a službám, v bydlení a ve vzdělávání. A věnovat se budeme také obraně proti diskriminaci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Přebujelý sociální systém
Dobrý den. Mám tento dotaz : Jak vysoký musí být vysoký důchod, aby mohl být ořezán? Myslel jste pouze důchody bývalých poslanců soudců apod. nebo běžných občanů? Děkuji za odpověď. Důchodce
Další články z rubriky

13:21 ČSSZ: Více než milion důchodců obdrží v dubnu svůj důchod dříve
Pošťáci dnes doručí na adresy klientů téměř 60 tisíc důchodů a zhruba 40 tisíc důchodců si dnes může…
- 11:54 Elektrárny ČEZ potřebují na 1 MWh nejméně vody ze srovnatelných energetik v Evropě
- 10:17 NKÚ: Systém dotací dost nepomáhá rozvoji regionů, prostředky jsou často vynakládány bez ohledu na stanovené cíle
- 10:17 14. týden na trhu pohonných hmot ČMKB
- 9:48 14. týden na Energetické burze ČMKB
- 7:46 Hospodářská komora: Firmy brzdí v expanzi byrokracie, ne konkurence