Novela vyhlášky počítá s odstupňováním požadavků podle maximálního počtu dětí ve skupině. Na dětské skupiny s vyšší kapacitou klade i vyšší požadavky z hlediska požární ochrany. Například u skupin s kapacitou nad dvanáct dětí bude vyžadovat už dvě únikové cesty místo jedné. Naopak malé dětské skupiny do šesti dětí by měly vystačit alespoň se zmíněnými detektory, hlásiči a hasicím přístrojem.
„Oceňuji, že Ministerstvo vnitra výslovně pamatuje na danou problematiku a stanoví požadavky požární bezpečnosti ve vztahu k stavbám, ve kterých je provozována dětská skupina. K ustanovení, které rozsah splnění požadavků požární ochrany váže na maximální počet dětí v dětské skupině, nemám výhrady,“ zhodnotil plánovanou novelu ombudsman Stanislav Křeček.
Zároveň ministerstvo upozornil na své šetření věnované provozu dětských skupin z pohledu veřejného stavebního práva. V něm se obcí s rozšířenou působností i krajských úřadů a magistrátů dotazoval mimo jiné na praxi při povolování provozu dětských skupin v objektech zkolaudovaných k jinému účelu nebo řešení stížností na možné obtěžování okolí.
„I v případech popsaných našimi stěžovateli se setkávám s tím, že obecné stavební úřady ne vždy důsledně posuzují všechny okolnosti záměru zřídit a provozovat dětskou skupinu. Může jít nejen o požadavky na zajištění bezpečnosti dětí, ale také o dopady provozu takové skupiny na okolí, včetně zvýšení hlučnosti nebo intenzity provozu,“ dodal ombudsman.
O tématu požární ochrany chce ombudsman v budoucnu jednat také s Generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva