Pardubický kraj: Práce v sociálních službách si zaslouží obdiv a úctu

29.09.2018 15:13 | Zprávy

V kulturním centru Fabrika ve Svitavách byly včera vyhlášeny krajské ceny Duhové křídlo. Ty jsou určeny jednotlivcům i zařízením v sociálních službách, dobrovolníkům a filantropům a také těm, kteří pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Pardubický kraj: Práce v sociálních službách si zaslouží obdiv a úctu
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Do letošního ročníku přišlo celkem 57 nominací. Odborná porota z toho vybrala deset oceněných finalistů a čtyři nové nositele Duhového křídla. Těmi se stali Miroslava Pražáková, která už 26 let pracuje v sociálních službách v Domově pod hradem Žampach, František Habětínek, zakladatel Sportovního klubu vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI, Domov pro seniory Dubina Pardubice, který se zaměřuje na hledání smyslu i ve třetí etapě života. Cenu za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením obdržela Alena Klapalová, která pracuje již 46 let jako lékařka v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé v Luži – Košumberku.

„Slavnostní předávání Duhového křídla je poděkováním všem finalistům, ale i všem, kteří působí v sociální oblasti. Vždyť práce v sociálních službách je velmi náročná a právem si zaslouží úctu a obdiv. V rámci slavnostního programu vystoupily také tradičně soubory ze zařízení sociálních služeb, které organizátoři vybírají při každoročním festivalu Pod duhovým křídlem a je to vždy velmi emotivní,“ uvedl patron Duhového křídla, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Ocenění finalisté

Kategorie Profesionál

Miroslava Pražáková
Paní Miroslava Pražáková pracuje již od roku 1992 v Domově pod hradem Žampach. Od samého počátku pracuje na pozici pracovníka v sociálních službách, tedy po celou dobu je v úzkém kontaktu s klienty v přímé péči. A ani tak dlouhý čas jí neubral z pracovního elánu a empatie. Všem klientům bez rozdílu věnuje laskavou péči i ve chvílích, kdy ostatním dochází trpělivost. Její vlídnost je lékem na špatnou náladu a její pozitivní přístup k pracovním povinnostem a vůbec k životu je inspirací všem kolegům.

Lidmila Pekařová
Jak žít a nezbláznit se? Na to už více než 33 let odpovídá v rámci své praxe v klinické psychologii, v knihách a na hojně navštěvovaných přednáškách doktorka Lidmila Pekařová, která sedmnáct let působila jako primářka na oddělení rehabilitace v Hamzově dětské léčebně v Luži – Košumberku. V současné době pracuje také jako psycholožka v Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ. Je autorkou odborně a čtenářsky příznivě hodnocených publikací, jako je například titul Jak žít a nezbláznit. V letošním roce oslaví 75. narozeniny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Důchodová reforma

Mluvíte o důchodové reformě, ale co jiného jste vlastně prosadili než snížení penzí a zvýšení odchodu do důchodu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Informace k platbě daně z nemovitých věcí dorazí do datových schránek, e-mailů i poštou

7:23 Finanční správa: Informace k platbě daně z nemovitých věcí dorazí do datových schránek, e-mailů i poštou

Finanční správa začala zasílat poplatníkům informace o výši daně z nemovitých věcí. Přes milion drži…