„Úspěšnost burz filantropie dokládá fakt, že se zatím daří každým rokem finanční prostředky na podporu prospěšných projektů navyšovat, jak se stalo i na letošní burze pro okres Chrudim, kde se částka vyšplhala na rekordních 335 tisíc korun,“ uvedl radní Pardubického kraje Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.
Díky úspěšné prezentaci a finančním prostředkům donátorů budou podpořeny například vzdělávací a pohybové aktivity pro seniory v Hurá centru chrudimské organizace Hurá na výlet! a zakoupena dvě elektrokola na ekonomické a ekologické dojíždění dobrovolníků za klienty Farní charity Chrudim. Donátory zaujal i projekt s názvem DaRovat společný čas Rodinného centra DaR Luže, který si klade za cíl propojovat a podporovat programy pro rodiny, napříč generacemi i různými sociálními skupinami.
Významnou podporu získal také projekt Keltské město ožívá!, se kterým postoupila organizace BOII v rámci akce Lughnasad 2019. Z peněz donátorů bude realizován týdenní program pro rodiny s dětmi, na kterém se účastníci seznámí s tím, jak v minulosti fungovala řemesla jako například kovář, pekař a cukrář.
Úspěšný byl i projekt Centra J. J. Pestalozziho s názvem Není dluh jako dluh!, který řeší v dnešní době tolik aktuální a potřebné bezplatné dluhové poradenství a provázení klientů, kteří se dostali, mnohdy ne vlastní vinou, do dluhové pasti. Peníze poputují také na projekt Předškolního klubu Amálka organizace Amalthea. Z prostředků donátorů bude možné revitalizovat prostory klubu a dofinancovat nájem a energie. „Moc si vážím toho, co děláte. Jak motivujete děti a rodiče, aby se vzdělávali,“ okomentoval prezentaci tohoto projektu Petr Zvolánek z Nedcon Bohemia, jeden z přítomných donátorů. Na tzv. divokou kartu postoupil ještě projekt organizace Rytmus Východní Čechy s názvem „Jak na šmejdy“, který se věnuje palčivému problému podvodů a nefér jednání a je určen nejen klientům s mentálním postižením.
Další kolo Burz filantropie v Pardubickém kraji pokračuje na podzim letošního roku. Se zajímavými a potřebnými projekty neziskových organizací se setkáme v Litomyšli a v Ústí nad Orlicí. Burzy filantropie pořádá od roku 2011 Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem.
V Pardubickém kraji bylo dosud podpořeno zhruba 300 neziskových projektů v celkové hodnotě přes 9 milionů korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva