Rozezněním bubnů upozorníme na problém domácího násilí na dětech, aby byly oběti vyslyšeny a věděly, že je každý jeden z nás ochotný jim pomoci.
Bubnovačka 2022
V týdnu od 14. listopadu se republikou rozeznívají bubny v rámci československého happeningu Bubnovačka, který má symbolicky upozornit na důležitost prevence a komunikace tématu násilí na dětech.
Do Bubnovačky se zapojí školy po celé republice, instituce státní i místní samosprávy, firmy, neziskové organizace, ale i jednotlivci a známé osobnosti. Do škol za dětmi dorazí policejní preventisté, kteří citlivým způsobem s dětmi o domácím násilí pohovoří.
„V každém kraji policejní preventisté ve třetím listopadovém týdnu zabubnují společně s dětmi a podpoří šíření důležité myšlenky, že každé dítě má právo na život bez násilí a říci si o pomoc není žádná ostuda,“ dodává plk. Mgr. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR.
Připomínkou jsou také tři významné listopadové dny, které se násilí na dětech věnují, a těmi jsou:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva