Premiér a další evropští státníci vyzvali k většímu důrazu na digitální agendu na evropských summitech

23.06.2017 6:32 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka společně s představiteli dalších 16 členských států EU vyzval předsedu Evropské rady Donalda Tuska, aby byla digitální agenda opětovně potvrzena jako politická priorita EU. Téma, kterému se bude věnovat i červnová Evropská rada, je jedním z klíčových úkolů současné české vlády.

Premiér a další evropští státníci vyzvali k většímu důrazu na digitální agendu na evropských summitech
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD představila svůj plán zdanit aktiva bank. V Česku totiž banky vydělávají o dost více, než je v Evropě obvyklé

V dopisu adresovaném předsedovi Evropské rady zdůrazňuje 17 lídrů členských států roli digitální agendy pro budoucnost EU a žádá Donalda Tuska o pravidelné řešení tohoto tématu na evropských summitech té nejvyšší úrovně. Dopis zároveň stanoví cíle pro Evropu v digitální oblasti – musíme dbát na vytváření přívětivého podnikatelského prostředí, na naše občany a spotřebitele a ochranu jejich práv, na přiměřenou a nezatěžující regulaci, koordinovaný přístup k otázkám, které se navzájem prolínají, a musíme mít celosvětové ambice.

Oblast digitální agendy a budování jednotného digitálního trhu je pro českou vládu dlouhodobě významným tématem. I proto během svého mandátu zřídila funkci koordinátora digitální agendy ČR – ten má mimo jiné za úkol dohlížet na soulad národní legislativy a pozic, které posazujeme v Bruselu.

Digitální agenda má všechny předpoklady, aby nás přiblížila k takové Evropské unii, kterou chceme – moderní a akceschopné. Je to téma, které EU v této turbulentní době spojuje a kde mohou vyniknout členské státy bez ohledu na svou velikost.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum: Letenské prase a masopustní veselice už příští sobotu

22:08 Národní zemědělské muzeum: Letenské prase a masopustní veselice už příští sobotu

Zajímá vás, jak vypadalo historické řeznické náčiní? Jak se připravují zabijačkové speciality dnes? …