Primář Toupalík byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti

31.03.2017 16:20 | Zprávy

Významného ocenění dosáhl primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice Pavel Toupalík. Ministrem spravedlnosti České republiky Robertem Pelikánem byl jmenován členem jeho Poradního sboru pro soudní lékařství, který byl nově vytvořen v letošním roce.

Primář Toupalík byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti
Foto: nempk.cz
Popisek: Krajská nemocnice Pardubice

„Panu primáři gratuluji k tomuto úspěchu. Je to uznání nejen jeho kvalitní práce v oboru soudního lékařství, ale i celého oddělení, které se pod jeho vedením řadí k nejkvalitnějším pracovištím v České republice,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Poradní sbor zřídil ministr spravedlnosti v souladu se zákonem č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících. „Hlavní oblastí činnosti sboru jsou právě soudní znalci,“ uvedl primář Toupalík. „Poradní sbor bude spolupůsobit při jejich jmenování, sjednocovat kritéria pro jmenování, dbát o zdokonalování jejich kvalifikace a dávat podněty pro vědecký výzkum obecných otázek znalecké činnosti. Zároveň se budeme podílet na stabilizaci a zkvalitnění činnosti dosavadních znalců a znaleckých ústavů,“ dodal.

Poradci ministra spravedlnosti v oboru soudního lékařství budou rovněž spolupracovat s dalšími resorty na tvorbě standardů a doporučení pro znalce. „Budeme se rovněž podílet na návrhu nové právní úpravy znalecké činnosti,“ uvedl primář Toupalík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Petr Letocha byl položen dotaz

Migrační pakt

Popište prosím pregnantně dle všeho názoru výhody tohoto paktu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojenští policisté v Kosovu procházeli při výcviku ohněm

22:03 Armáda ČR: Vojenští policisté v Kosovu procházeli při výcviku ohněm

Od ledna letošního roku je v Kosovu nasazena 4. jednotka Vojenské policie. Je součástí mise Joint En…