Projekt FNUSA-ICRC HumanBridge dostal zelenou na další období

26.08.2016 9:15 | Zprávy

Projekt integrace Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) do evropského výzkumného prostoru „Human Bridge for Strengthening Integration of ICRC into European Research Area (ICRC-ERA HumanBridge)“ potrvá déle.

Projekt FNUSA-ICRC HumanBridge dostal zelenou na další období
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA-ICRC

Je to největší projekt EU programu FP7 REGPOT v České republice a jedním z největších v Evropské unii. Zahájen byl v roce 2013, původně měl skončit 31. srpna. Potrvá však až do konce roku.

„Prodloužení umožnil efektivní management a úspory při plnění cílů. Přináší to možnost využít uspořených peněz v dalších čtyřech měsících podporou delšího zaměstnání vybraných výzkumníků, k navazování zahraničních vztahů, prezentaci FNUSA-ICRC mezinárodními konferencemi a rozvoji transferu technologií,“ přiblížil manažer projektu Lukáš Palko. Projekt je financován ze 7. Rámcového programu Evropské unie pro výzkum a technologický rozvoj částkou 4 497 000 eur, která kryje sto procent nákladů.

V rámci ICRC-ERA-HumanBridge se dosud podařilo zaměstnat šedesátku výzkumníků z celého světa, přes osmdesát zahraničních expertů navštívilo FNUSA-ICRC. Takřka stovka výzkumníků z FNUSA-ICRC se zúčastnila stáží a návštěv ve významných výzkumných zahraničních institucích, více než 160 000 eur bylo použito na pořízení specifických výzkumných knihoven a laboratorního vybavení. „Bylo uspořádáno devět mezinárodních konferencí a 13 přednášek pro veřejnost, za účasti 2700 zájemců. Na 220 výzkumníků FNUSA-ICRC prezentovalo díky programu své výsledky na mezinárodních konferencích v zahraničí, více než dvacet návrhů bylo díky tomuto projektu podáno do programu EU Horizon 2020,“ přiblížil ředitel FNUSA Martin Pavlík.

V roce 2015 zorganizoval ICRC-ERA-HumanBridge čtyři mezinárodní konference - dvě jako hlavní organizátor (Simulační konference a Endonucleases), dvě jako spoluorganizátor (SMIT 2015 a Creating life in 3D spolu s CEITEC). Celkově na ně přijelo 750 účastníků a přes 140 přednášejících z celého světa.

Na začátku roku 2015 se stali ICRC-ERA-HumanBridge a FNUSA-ICRC partnerem cyklu odborných přednášek Mendel Lectures, kterých se podařilo s Masarykovou univerzitou zorganizovat již třináct. Přednášeli i držitelé Nobelovy ceny, například Kurt Wüthrich, Jules A. Hoffmann či Aaron Ciechanover. V Augustiniánském opatství na Mendelově náměstí se jich již v prvním roce zúčastnilo přes tisíc zájemců z celé ČR. Pokračovat budou 22. září v 17:00 přednáškou Wolfganga Baumeistera z oddělení molekulární strukturální biologie Max Planck Institute of Biochemistry v německém Martinsried.

Více o projektu na www.icrc-era-humanbridge.eu, o FNUSA-ICRC i projektu pak na www.fnusa-icrc.org.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Místo tramvají budou na Libeňském mostě dočasně jezdit autobusy

22:03 DPP: Místo tramvají budou na Libeňském mostě dočasně jezdit autobusy

Současný provoz tramvají na části Libeňského soumostí bude od půlnoci z neděle 24. na pondělí 25. li…