Na charitu přispívají mnohem více ženy než muži. Sociálně znevýhodněné či hendikepované děti jsou pak nejčastějším důvodem, proč lidé dávají peníze na dobročinné účely. „Z průzkumu vyplývá, že peníze na pomoc dětem dávají tři čtvrtiny Čechů a Poláků a zhruba 85 % Slováků a Bulharů. Nejčastěji lidé o Vánocích nakupují dárky pro dětské domovy. Každému desátému Čechovi pak není lhostejný osud zvířat,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Lokvenc.
Češi nejčastěji posílají peníze na účet konkrétní dobročinné organizace (45 %) nebo využívají dárcovské SMS zprávy (45 %). Více než polovina Poláků přispěje na charitu tím, že si koupí konkrétní produkt. Na Slovensku a v Bulharsku jsou přeborníci v posílání dárcovských SMS zpráv. DMS zprávy posílá více než polovina Slováků a 85 % Bulharů.
Češi přispívají vyšší částky než vloni
V Česku sice přispívá na charitu méně lidí než v ostatních zemích, zato ale patříme mezi nejštědřejší dárce. Charitativní příspěvky jsou letos dokonce vyšší než vloni. Tři čtvrtiny Čechů darují více než stovku, každý pátý pak věnuje potřebným dokonce sumu vyšší než 500 korun. Tři čtvrtiny Slováků posílají na charitu maximálně 10 EUR, přes polovinu Bulharů dá příspěvek do 150 korun.
Také PROFI CREDIT v rámci svého CSR programu Dětský úsměv s PROFI CREDIT přispívá hned několika charitativním organizacím. „Uvědomujeme si naši společenskou zodpovědnost, jsme hlavním partnerem Českého výboru UNICEF. Nejenže jim finančně přispíváme, ale zapojujeme i naše zaměstnance, kteří se účastní řady projektů a akcí podporujících aktivity UNICEF,“ říká Ondřej Lokvenc. Kromě UNICEF podporuje společnost dlouhodobě také Klub nemocných cystickou fibrózou, Dětský domov Markéta a pomáhá malé Rebece, která trpí nemocí motýlích křídel.
Právě v těchto dnech přispívají zaměstnanci PROFI CREDITU na pomoc smrtelně nemocné paní Heleny a jejího autistického syna Ladana, kteří se dostali do existenciálních problémů. Firma pak příspěvek zaměstnanců zdvojnásobí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva