SFŽP: O dotace na projekty environmentálního vzdělávání byl velký zájem

12.08.2016 14:32 | Zprávy

V červenci skončil příjem žádostí ve dvou výzvách Národního programu Životní prostředí zaměřených na environmentální vzdělávání a na odstranění zápachu. Zájem o dotaci na projekty environmentálního vzdělávání překročil alokovanou částku výzvy téměř čtyřikrát.

SFŽP: O dotace na projekty environmentálního vzdělávání byl velký zájem
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

Dotace na eliminaci zápachu

Od prvního července si mohli znečišťovatelé historicky vůbec poprvé požádat o dotaci na odstranění zápachu provozu nebo na snížení emisí těžkých kovů. Z Národního programu Životní prostředí bylo pro tyto účely vyčleněno 50 milionů korun. Výzva byla zaměřena na provozy, které zápachem obtěžují své okolí. Tedy zejména na takové, které stojí v blízkosti obytné zástavby.

Do 27. července, do kdy příjem žádostí o dotaci trval, Státní fond životního prostředí ČR obdržel 20 žádostí s požadovanou podporou ve výši téměř 70 milionů korun.

V případě redukce zápachu z technologických zdrojů půjdou dotace na snižování koncentrace pachových látek v podobě opatření, jakými jsou biofiltry, biopračky, mokré vypírky plynů, chemická absorpce, plazmové čištění, případně dopalovací jednotka. Projekty budou podpořeny částkou maximálně 60 % z celkových způsobilých výdajů.

Podpora environmentálního vzdělávání

Na stabilizaci systému environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) bylo určeno 25 milionů korun. Žádosti o dotaci byly přijímány od 14. června do 30. července 2016. Za tu dobu se sešlo 86 projektů, které požadují dotaci v celkové výši téměř 92 milionů korun, což je téměř čtyřnásobek alokované částky.

Podporovány budou realizace zavedených EVVO projektů pro školy všech stupňů a environmentální vzdělávání veřejné správy, rozvoj metodického zázemí pro vzdělávání pedagogů a lektorů v oblasti environmentální výchovy a aktivity zaměřené na interpretaci přírody v chráněných oblastech.

Projekty mají zlepšit znalosti a dovednosti v oblasti životního prostředí a v oblasti udržitelného rozvoje a zároveň školám poskytnout kvalitní programy jako důležitý doplněk výuky. Maximální výše podpory na jeden projekt činí 80 % z celkových způsobilých výdajů, přičemž projekty na tvorbu metodik a vzdělávání lektorů nebo na interpretaci přírodního dědictví mohou získat minimálně 300 tisíc a maximálně jeden milion korun. Do výše až 2 milionů korun mohou být podpořeny projekty v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

V současné době probíhá formální posouzení a hodnocení žádostí z obou výzev. Očekáváme, že během podzimu by měli mít žadatelé jasno, zda se svými projekty uspěli.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Datové schránky jsou u občanů stále oblíbenější, už si jich zřídili přes milion

19:15 Úřad vlády: Datové schránky jsou u občanů stále oblíbenější, už si jich zřídili přes milion

Zájem o využívání datových schránek neustále narůstá. Nedávno byla zřízena již miliontá datová schrá…