SOŠ Jarov: Řemeslo, nebo gymnázium? Odevzdáním přihlášek výběr střední školy končit nemusí

04.03.2019 12:39 | Zprávy

Takřka 80 tisíc žáků devátých ročníků k 1. březnu odevzdalo své přihlášky na střední školy. Pokud ale s výběrem nejsou spokojeni nebo se na vysněnou školu nedostanou, nemusejí se bát, jejich šance na další studium tímto datem nekončí. Některé školy přijímají studenty dokonce ještě v době letních prázdnin.

SOŠ Jarov: Řemeslo, nebo gymnázium? Odevzdáním přihlášek výběr střední školy končit nemusí
Foto: mmkv.cz
Popisek: Budova radnice Prahy 3

Datum 1. března bylo termínem pro odevzdání přihlášek na střední školy, nikoli však termínem posledním. Žáci závěrečných ročníků základních škol mohou vybírat dál. „Skutečnost je taková, že většina středních škol vypisuje další kola přijímacího řízení, takže nic není ztraceno. Je dobré sledovat webové stránky středních škol, případně je možno získávat informace o volných místech ve středních školách na odborech školství příslušného kraje, v Praze na magistrátu hlavního města. Naše zkušenosti z let minulých jsou takové, že ještě v průběhu letních prázdnin řešíme přijetí ke studiu u žáků, kteří do té doby z různých důvodů nebyli na žádnou střední školu přijati. Je třeba si ale uvědomit, že s tím, jak se bude blížit začátek nového školního roku, se výběr volných oborů snižuje,“ vysvětlil Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

V loňském školním roce bylo v prvním kole podáno 204 tisíc přihlášek, 71 procent uchazečů také hned v prvním kole uspělo. Největší zájem je dlouhodobě o studium zakončené maturitou. „Vysloveně studijní typ žáka patří na gymnázium a pro nestudijní typ bude zcela jistě lepší volbou dobře vybraný učební obor. Navíc je třeba si uvědomit, že studiem učebního oboru se rozhodně nezavírá cesta k dalšímu studiu, ať již maturitnímu, nebo následně i vysokoškolskému. Řada absolventů učebních oborů v naší škole pokračuje po vyučení na dvouleté maturitní nástavbě, takže po pěti letech může mít jak výuční list, tak i maturitní vysvědčení. Následně má pochopitelně možnost přihlásit se prakticky na jakoukoliv vysokou školu,“ řekl Miloslav Janeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Nejúspěšnější sportovkyní Teplicka je šermířka Gabriela Eigermanová

11:14 Ústecký kraj: Nejúspěšnější sportovkyní Teplicka je šermířka Gabriela Eigermanová

Vítězkou ankety o nejúspěšnějšího sportovce Teplicka za rok 2024 se stala šermířka Gabriela Eigerman…