Severočeská vodárenská společnost diskutovala s akcionáři o fungování nového modelu vodárenství

13.03.2018 8:39 | Zprávy

Vedení Severočeské vodárenské společnosti (SVS) seznámilo během jarních aktivů své akcionáře s novým modelem provozování vodárenství na severu Čech. Jeho parametry by měli představitelé měst a obcí projednat na valné hromadě 19. dubna. Akcionářům současně vedení společnosti nabídlo uspořádání „kulatého stolu“ k detailnějšímu objasnění projektu v průběhu tohoto týdne.

Severočeská vodárenská společnost diskutovala s akcionáři o fungování nového modelu vodárenství
Foto: Severočeská vodárenská společnost
Popisek: Severočeská vodárenská společnost

Poslední ze série tří jarních aktivů SVS proběhl v Chomutově. Jemu předcházelo pondělní setkání s akcionáři v Liberci a středeční v Ústí nad Labem. Představitelé měst a obcí byli na aktivech seznámeni s podrobnostmi, jak by mělo vodárenství na severu Čech fungovat od 1. 1. 2019, kdy skončí působení společnosti Veolia v provozní společnosti SčVK a SVS se stane jejím vlastníkem.

„Od 1. ledna 2019 začne na severu Čech fungovat vodárenství v tzv. vlastnickém modelu se servisním prvkem. Cílem druhé etapy projektu „Zajištění provozu vodárenské infrastruktury po roce 2020“ bylo nastavit parametry tohoto nového modelu a jarní aktivy sloužily hlavně k tomu, abychom akcionáře seznámili s tím, kam jsme se v jednáních za osm měsíců posunuli. Stručně to lze shrnout tak, že jsme těsně před cílovou páskou a zbývá jen doladit některá cenová ujednání,“ říká předseda představenstva SVS Tomáš Indra.

„Pokud bych měl shrnout to nejdůležitější, co dohoda a celý projekt přinese, zcela zásadní jsou tyto čtyři body: 1) Voda, respektive provozování vodárenské infrastruktury, se po 25 letech vrací do českých rukou. 2) Města a obce budou mít prostřednictvím SVS pod kontrolou veškeré finanční toky. 3) Celá transakce a transformace se odehraje bez toho, aniž by bylo kvůli tomu nutné zvyšovat vodné a stočné. 4) Servisní smlouva garantuje zachování současných pracovních míst, nikdo tedy nepřijde o práci,“ vysvětluje Tomáš Indra.

Někteří akcionáři již před konáním aktivů projevili detailnější zájem o projekt a přivítali nabídku vedení společnosti ke společnému projednání u kulatého stolu.

„Zajištění provozu vodárenské infrastruktury po roce 2020“ je komplexní a ojedinělý projekt. Považujeme za velice důležité, aby naši akcionáři měli o projektu maximum možných informací, a snažíme se jim proto jednotlivé kroky detailně vysvětlovat. “ říká Bronislav Špičák, generální ředitel SVS.

Z celkového počtu 458 akcionářů se setkání zúčastnilo 162 představitelů měst a obcí, tj. 35,4 %.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Největší česká síť veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta má sto ultrarychlých stojanů

19:11 ČEZ: Největší česká síť veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta má sto ultrarychlých stojanů

ČEZ za letošní rok postavil 55 ultrarychlých stojanů, a jejich počet tak zdvojnásobil. Stou ultraryc…