Vzdělávací cyklus přednášek, diskuzí a workshopů ve Skautském Institutu ve spolupráci s řadou zajímavých osobností otevírá už 22. října od 19 hodin ekonom Zdeněk Kudrna, působící na Salcburské univerzitě.
Dramaturgické pásmo přednášek s titulem „Peníze a/nebo život?“ zprostředkuje mladým lidem širokou škálu aktuálních, filozofických a společenských témat. Přednášky probíhají v unikátních prostorech Skautského institutu na Staroměstském náměstí v Praze v Domě u Zlatého rohu.
„Svět se v některých věcech velmi rychle mění, možná nejrychleji za celá staletí. Za pět let budou existovat zaměstnání, která dnes neexistují, platíme penězi, ale nevíme, jak vzniká jejich hodnota, nastupují virtuální měny, média běžně operují s ekonomickými pojmy, které pro nás mají zastřený obsah. Chceme se v tomto dění díky tematicky zaměřených sérii večerů zorientovat. Každý z nich bude zajímavý sám o sobě, ale člověk, který je absolvuje všechny, své poznání v těchto tématech zásadně prohloubí,“ komentuje zahajovaný cyklus ředitel Skautského institutu Miloš Říha.
Setkání se budou konat pravidelně každý měsíc až do června 2016. V listopadu Skautský institut nabídne například filozofa Jana Sokola. Přednášky se přenáší také on-line a následně jsou zpracovány do stručného textového materiálu. Rezervace i odkazy na video přenos či záznamy budou k dispozici vždy na facebookovém profilu Skautského institutu (www.facebook.com/skautsky.institut).
„Mladí lidé dnes často hledají odpovědi na to, jak se orientovat ve finančním a ekonomickém světě. Těší nás, že jim můžeme ve spolupráci se Skautským Institutem zprostředkovat setkání se zajímavými osobnostmi, mezi kterými budou i ekonomové Raiffeisenbank,“ dodává k projektu tiskový mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Zavoral.
Peníze a/nebo život?
Vzdělávací projekt Skautského institutu za podpory Raiffeisenbank, a.s.
Program:
Komu to Řecko vlastně dluží?
Základní makroekonomické principy a pojmy v příkladech
22. 10. 19:00 / Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1
Přednáší ekonom Zdeněk Kudrna
Potřebujeme peníze?
Mohli bychom jen tak peníze zrušit? Má každý na nějaké peníze nárok? Idea základního příjmu - je to komunismus? Lze všechno ocenit penězi?
26. 11. 19:00 / Skautský Institut, Staroměstské náměstí 4/1
Přednáší filozof Jan Sokol
Má cenu spořit si na důchod? Aneb Co nás čeká?
Jak se bude vyvíjet svět a společnost z různých úhlů pohledu? Můžeme to vůbec předvídat? Budou nám za padesát let peníze k něčemu?
prosinec, 2015
Diskuze s Michalem Brožkou, analytikem Raiffeisenbank, a dalšími zajímavými osobnostmi z různých oborů
Bitcoin? Senzace nebo budoucnost?
Alternativní měny a jejich současnost a budoucnost. Jak se pozná jejich hodnota a podle čeho se určuje.
leden, 2016
Přednáší Marek Palatinus, bitcoinový milionář
Byl ten svetr opravdu tak výhodná koupě? - Ekonomické experimenty a hry
Podle čeho se rozhodujeme, když nakupujeme, utrácíme či spoříme? Co ovlivňuje naše momentální rozhodování a vnímání hodnoty toho, do čeho investujeme?
únor, 2016
Workshop s Janou Cahlíková z CERGE-EI
Půjčit či nepůjčit si letos na dárky?
Osobní finance a finanční gramotnost v praktických příkladech.
březen 2016
Chci pomáhat, ale komu a jak?
Kde se vyplatí pomáhat? Nemáme místo studní v Africe raději přispívat našim důchodcům? Co má větší hodnotu a dá se to vůbec hodnotit?
duben 2016, host bude potvrzen
Chci svoje příjmy a čas ve vlastních rukou?
Co to znamená podnikat a co to obnáší.
květen 2016, diskuze s úspěšnými podnikateli z různých oblastí
Jak na neznámou budoucnost? – závěrečná přednáška
Jak se připravit na budoucnost, ať bude vypadat jakkoliv, aby nás nepřekvapila?
červen, 2016 - závěrečná přednáška
Přednáší ekonom Zdeněk Kudrna
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva